+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Číslo: 8/2019

Úvodník

Vážení čtenáři,

klasik by řekl, že čas letí jako bláznivý a redakce Topinu má s posledním číslem roku 2019 tu čest vyhlásit dalšího vítěze 19. ročníku prestižní Ceny Dr. Cihelky. Snad mohu prozradit, že podle hlasování posuzovatelů se tentokrát jednalo o velmi vyrovnaný souboj dvou děl, jejichž společným tématem je problematika přípravy a zásobování teplou vodou.

Jméno Dr. Jaromíra Cihelky je dobře známé celé topenářské obci. Stejně tak tomu jistě je v případě takových oborových person, jakými byli třeba pánové Milan Ogoun nebo jeho dlouholetý kolega Vladimír Fridrich – mimo jiné fantas­tický kreslíř symbolických figurek Topenáře a Vzduchotechnika, autor stovek ­černobílých vtipů, které se dodnes objevují na stránkách našeho časopisu, o jehož rozvoj se tolik zasloužil.

V samotném závěru jeho posledního rozhovoru pro Topin, ke kterému se pro silný obsah ráda vracím, Vladimír Fridrich na otázku, co by chtěl v topenářském důchodu ještě udělat, odpovídá: „… možná neskromně si přeji, abych měl ještě pár nápadů na obrázky, kterými snad některým lidem udělám radost“.

Za sebe mohu říct, že mě na plná ústa rozesmály mnohokrát a právě jeden takový vánoční se skalním Topenářem, co si po ulici místo vánočního stromku nese v podpaží radiátor, se stal inspirací i pro naše letošní PF. Snad Vám udělá radost.

Šťastnou cestu rokem 2020 všem našim partnerům, spolupracovníkům a příznivcům za celou redakci Topenářství přeje

Alena Malátová

Image 1

Obsah