+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Plynový kondenzační kotel s integrovaným zásobníkem BRÖTJE WGB-K EVO 20/28i

10.01.2020 Firma: GIENGER spol. s r.o. Časopis: 8/2019

Dvojnásobně kompaktní

Při svém kontinuálním procesu inovací tepelné techniky nezapomněla firma BRÖTJE samozřejmě ani na osvědčený nástěnný plynový kondenzační kotel WGB-K 20 (nyní WGB-K EVO 20/28i), jenž je jako vysoce kompaktní zařízení, v němž již není potřeba žádné další propojovací příslušenství mezi kotlem a zásobníkem teplé vody, určen především pro singl domácnosti, kancelářské objekty, ale i menší nebo dobře zateplené rodinné domy s více typy topných okruhů, které mají k dispozici jen omezené prostory pro instalaci zdroje tepla a zároveň přípravy teplé vody.

Všichni, kteří chtějí co nejefektivněji využít každého, dnes již tak drahého čtverečního metru podlahové plochy a zároveň získat odpovídající komfort vytápění a přípravy teplé vody, montáží tohoto kotle (s půdorysnou plochou menší než 0,3 m2) na stěnu získávají pod ním místo pro instalaci dalšího spotřebiče (např. pračky) nebo jiného prostorového solitéru. Podobně jako je tomu i u ostatních kondenzačních kotlů firmy BRÖTJE, jsou všechny důležité komponenty z hlediska montáže a údržby snadno přístupné zepředu, takže nejsou nutné žádné boční odstupy WGB-K EVO 20/28i lze snadno instalovat např. do výklenků (nik).

Pro jeho instalaci hovoří také tichý chod, čemuž napomáhá i kvalitní speciálně upravený plášť kotle. Díky integrovanému 60litrovému nerezovému zásobníku, pro jehož ohřev má tento kotel v nově o půl článku rozšířeném siliciovém výměníku rezervováno až 28 kW, může poskytnout více než 780 litrů teplé vody za hodinu. Toto zařízení je rovněž šetrné vůči životnímu prostředí neboť splňuje veškeré ekologické požadavky platných ČSN i evropských norem, kdy např. jeho emisní hodnoty NOx leží na hranici 1/4 limitu známky Modrý anděl a odpovídají dle EN 15502 emisní třídě 6.

Řídicí jednotka kotle obsahuje automaticky ekvitermní regulaci (venkovní čidlo je součástí dodávky) pro větší tepelnou pohodu z důvodu potlačení dynamiky (kolísání) teplot v místnosti a zároveň úsporu energie (neboť kotel nemusí vždy pracovat na svůj nejvyšší výkon). V zařízení osazený nový typ elektronické základní desky LMS 15 od firmy Siemens umožňuje přímo z regulace kotle, kromě přípravy teplé vody, prostřednictvím tzv. AVS modulů řídit zároveň až 3 (ne) směšované okruhy a vřazení do kotlové kaskády nebo další případná propojení na externí regulaci (včetně OpenTherm) a prostřednictvím rozhraní modbus na systémy chytrého řízení a automatizace domácnosti. Pro ovládání a kontrolu kotle přes internet odkudkoliv lze využít osvědčený webový server SIEMENS OZW672.

Modulační rozsah výkonu WGB-K EVO 20/28i se spodní hranicí na 3,9 kW, úsporám napomáhající normovaný stupeň účinnosti 109 % (při 75/60 °C 106 %!), plně modulační elektronické čerpadlo energetické třídy A i moderní úsporná technologie elektronického řízení spalování EVO s novými typy dílů, umožňující použití zemního plynu E, LL a bez složité přestavby kapalného plynu pak jen dále podtrhují jeho pokrokový technický, ekonomický i ekologický charakter.

Image 1

Technická data

Image 2


Další informace můžete aktuálně získat na výstavě Infotherma 2020 např. u stánků BEROP (331), Topito (083) nebo Centrum nářadí nebo u prodejců a odebírajících montážních firem skupiny odborných velkoobchodů GC-skupina nebo na webu www.broetje-topení.cz.

Firemní článek