+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Číslo: 5/2018

Úvodník

Vážení čtenáři,

svůj srpnový úvodník píši právě uprostřed léta, za okny redakce pálí slunce, jako by to mělo být naposled, Starý kontinent, včetně severních států, sužuje vlna nelidských veder a celou Českou republikou znovu rezonuje kauza podvedených klientů zkrachovalého H-Systemu.

Šedesát rodin by mělo vyklidit byty v Horoměřicích u Prahy v šibeničním termínu a předsedovi senátu Nejvyššího soudu už je jasné, že soutěž popularity nevyhraje. Rozhodování připodobnil ke hledání „nejlepší z nejhorších variant“.

V naší pravidelné rubrice věnované topenářské judikatuře zveřejňujeme případ, který se rozhodoval u stejného soudu. Není ani zdaleka tak složitý, nefiguruje v něm na tisíc poškozených, nevlekl se dlouhých 18 let, zato na jeho počátku vyhasl lidský život.

Vybíráme jej proto, abychom upozornili na neustále se opakující si­tuace, kdy se instalace plynových spotřebičů v bytových prostorech sebevědomě zhostí osoba bez odpovídající kvalifikace a předepsaného povolení. Smutnou pravdou je, že na konci těchto případů pak nezůstávají jen poškození, ale bohužel i pozůstalí. Odborníci mi snad dají za pravdu, že koupelna bez dostatečného množství vzduchu pro spalování s neprůchodnou větrací mřížkou je pak tou nejhorší z nejhorších variant.

Alena Malátová

Obsah