+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Číslo: 5/2017

Úvodník

Vážení čtenáři,

připadá mi, jako by to bylo včera, kdy jsem Vám přála krásné léto. Čas šíleně letí a já si říkám, kolika z Vás se podařilo trochu z toho času věnovat cestování, zaslouženému odpočinku a letním radovánkám.

A pokud jste někam odcestovali, u kolika z Vás se hned po příchodu na ubikace projevila profesionální deformace ještě před tím, než Vaše drahá polovička stačila vybalit první kufr? Můj tatínek je stavař, a tak při podobných příležitostech rád oťukával stěny, přeměřoval místnosti, spáry, podlahy a vůbec s pozdviženým obočím odhaloval všemožné nedostatky.

Někdy v období křídy, tedy v pubertě, jsem nad tím významně obracela oči v sloup – o to víc mne pobavil výběr knihy, kterou jsem si s sebou zabalila na cestu do letadla. V hlavní roli coloradský horský hotel plný špatných vzpomínek, jak jinak než trestuhodně zastaralý kotel bez regulátoru tlaku, zimní správce s rodinou na dlouhé měsíce odříznuti od civilizace, ponorková nemoc a harmonogram vytápění.

První tři čtenáři, kteří uhodnou název knihy, dostávají od redakce předplatné na rok 2018. Jako malou nápovědu ještě uvedu, že se kniha v roce 1980 stala předlohou pro filmové zpracování v režii Stanleyho Kubricka.  

Alena Malátová

Obsah