+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Číslo: 7/2018

Úvodník

Vážení čtenáři,

již třiadvacet let se v lázeňském městě Pieš­ťany rok co rok pořádá mezinárodní konference ­Sanhyga.

A stejně jako v předchozích ročnících, i letos se po skončení prvního přednáškového dne na slavnostní večeři předávala cena, kterou Slovenská společnost pro techniku prostředí uděluje za mimořádný přínos v oblasti zdravotní techniky. Nejen pro jednoho z účastníků, ale také pro náš časopis, byl tento večer výjimečný.  

Cenu prof. Ľudovíta Hrdinu za rok 2018 převzal z rukou profesora Valáška překvapený, a zároveň velmi dojatý, člen naší redakční rady Jakub Vrána. Je na místě připomenout, že za celou historii konference se to zahraničnímu hostovi povedlo pouze v roce 2013.

Ing. Jakub Vrána, Ph.D. působí jako odborný asistent na Ústavu technických zařízení budov Fakulty stavební VUT v Brně a rovněž spolupracuje se stavebními fakultami v Bratislavě i Košicích. Jeho specializací jsou zdravotně technické a plynovodní instalace. V tomto oboru také aktivně publikuje odborné články a publikace, přednáší na školeních, seminářích a konferencích v České republice i na Slovensku.

Kromě výuky a projektování zdravotně technických instalací se věnuje tvorbě českých technických norem, je předsedou TNK 94 – Vodárenství a TNK 66 – Inženýrské sítě. Je členem Společnosti pro techniku prostředí, ČKAIT a prezidia Cechu topenářů a instalatérů ČR.

K získanému ocenění gratulujeme!

Alena Malátová

Obsah