+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Číslo: 2/2019

Úvodník

Vážení čtenáři,

stránky kalendáře avizují nejen blížíce se svátky jara, ale především období mimořádně příznivé pro setkávání topenářských odborníků v rámci prestižních vzdělávacích akcí, na kterých samozřejmě nebude chybět ani Topin.

Tou první je již tradiční Školení topenářů, které za několik málo dní odstartuje v Plzni. Podbanské ve Vysokých Tatrách bude první dubnový týden patřit mezinárodní konferenci Vykurovanie a v samotném závěru května se pak v malebném lázeňském městě na jihu Čech uskuteční jubilejní 25. ročník konference Vytápění Třeboň. Pokud se tedy zajímáte o současný vývoj tepelné techniky a poznatky z každodenní praxe projektantů, je opravdu z čeho vybírat.

Teď ale ještě zpátky k únorovému úvodníku, kdy téma tzv. energetických šmejdů vyvolalo značnou míru ohlasů a dotazů. Protože se všechny na stránky naší pravidelné rubriky nevejdou, vybrali jsme alespoň dva nejfrekventovanější – otázku Jak postupovat v nabídkovém řízení u alternativních zdrojů tepla? si můžete přečíst na straně 20, druhý z dotazů ­aktuálně připravujeme do květnového čísla.

Přeji Vám krásné jarní dny a s některými z Vás brzy na viděnou v přednáškových sálech.

Alena Malátová

Obsah