+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

FERNOX TF1 Total Filtr – už 10 let jedničkou na trhu

21.10.2021 Firma: MAROX s.r.o. Časopis: 6/2021

V dnešní moderní době je ochrana a prevence otopné soustavy stále důležitější. Hlavním důvodem je nejen zajištění jejího správného fungování, ale také snížení chybovosti a celkové prodloužení životnosti soustavy a tím i snížení nákladů na případné opravy.

Klíčovou roli zde hraje hydro-cyklónový magnetický filtr Fernox TF1 Total Filtr, který už desátý rok přináší do domácností pohodlí v podobě zajištění tepelné efektivity a během tohoto období si dokázal svou kvalitou a bezproblémovým provozem vybudovat přední místo na trhu.

Výjimečné vlastnosti tohoto filtru si v následujících tématech rozebereme podrobněji a řekneme si také důvody proč je Fernox Total Filtr TF1 správnou volbou.

Jaká je úloha hydro-cyklónového magnetického filtru v soustavě ÚT?

Můžeme s určitostí říci, že voda je v současnosti stále nejběžnější teplonosná látka, která se v otopných soustavách používá pro distribuci tepla v objektech. Nečistoty a kaly, které se vlivem vody a kombinací použití různých materiálů, čili samotným složením otopné soustavy tvoří, je třeba zachytit. Tyto se totiž cirkulací dostávají do různých částí celé soustavy a usazováním mohou způsobovat problémy ať už u citlivých komponent, jako jsou ventily a regulační zařízení, nebo samotného kotle, případně výměníků tepla. To vše má za následek poruchy tepelných zařízení, otopných těles, a tím ztrátu efektivity celé otopné soustavy. A to je právě úkol pro Fernox TF1 Total Filtr, který zachycuje mechanické i magnetické nečistoty vznikající v soustavách vytápění.

V čem spočívá jedinečnost patentu Total Filtru TF1?

Jedinečnost patentu spočívá v hydro-cyklónové a magnetické separaci nečistot. To znamená, že díky cyklónovému pohybu částic se magnetické dostanou na silný magnet, kde se zachytí a nemagnetické se usadí ve spodní části filtru, kde se následně odkalí při čištění filtru. Přidanou hodnotou systému Total Filtr TF1 je, že v rámci cyklónového pohybu částic a rovnoměrného zachycování nečistot na magnet dokáže nemagnetické části odseparovat lépe než filtr se sítkem. Proč? Při běžných filtrech se nečistoty přicházející do filtru zachycují na sítku jednosměrně. Pokud je znečištění velké, sítko se zahltí a ztrácí svou funkci. Snižuje se průtok, kal se hromadí a síla magnetu je následně omezena. Proto je důležité využít celou sílu magnetu. Dalším velmi podstatným prvkem je materiálové složení filtru. Total Filtr TF1 je vyroben z nylonových vláken, které propouštějí minimum kyslíku, jelikož kyslík v soustavách ústředního vytápění způsobuje bakteriální kontaminaci. Ta je opět spouštěčem tvorby různých nánosů a poruch, které se v soustavách ÚT vyskytují a snižují efektivitu celé soustavy.

Image 1

Alternativa pro menší prostory TF1 Compact Filtr

Často se z řad zákazníků setkáváme s otázkou, jakým způsobem by mohly vyřešit problém s nedostatkem prostoru pod kotlem. Navzdory poznatkům a doporučením, že Total Filtr TF1 je kvalitním a osvědčeným řešením, nedostatek místa se stává pro ně překážkou. V tomto případě FERNOX přichází s velmi praktickým řešením, a to bez snížení kvality. V souvislosti s častými otázkami tohoto typu vyvinul menší a kompaktnější verzi Total Filtru pod názvem TF1 Compact Filtr. Výbornou zprávou je, že i tato menší verze disponuje stejnými parametry jako má větší Total Filtr TF1.

Image 2

Proč použít právě Total Filtr TF1?

Není náhodou, že Total Filtr TF1 je od uvedení na trh v roce 2011 nejprodávanějším filtrem. Byl uveden vůbec jako první filtr na trhu pro otopné soustavy. Díky své vysoké účinnosti, kvalitě provedení, praktické instalaci i čištění bez nutnosti demontáže, si získal velmi dobré jméno nejen mezi instalatéry, projektanty a servisními techniky, ale také u samotných koncových zákazníků a majitelů nemovitostí. Jednou z dalších zásadních výhod, které poskytuje Total Filtr TF1 je způsob čištění filtru a možnost doplnění inhibitoru případně čisticí chemie prostřednictvím praktického víka filtru, jak můžete vidět na následujícím obrázku.

Image 3Obr. • Čištění (zleva): 1 – Uzavřete vstupní a výstupní ventil, 2 – Vyndejte magnet, 3 – Otevřete výstupní a vypouštěcí ventil, 4 – Zavřete vypouštěcí ventil, vyměňte magnet a otevřete vstupní ventil

V průběhu 10 let se portfolio filtrů značky Fernox rozšířilo a dnes je v nabídce několik typů filtrů řady TF1, které svým provedením pokračují v osvědčené a oceňované prémiové technologii hydro- cyklónové separace nečistot. Všechny z nich jsou pokračováním vysoce hodnoceného přístupu oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti Fernox a navazují na pozitivní trend, který svou kvalitou od začátku nastolil Total Filtr TF1.

Firemní článek
Související produkty
Související časopisy