+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Nová generace měřicích přístrojů testo pro údržbu a servis tepelných čerpadel, včetně Bluetooth a efektivní aplikace pro mobilní telefony nebo tablet

01.09.2015 Firma: TESTO, s.r.o. Časopis: 5/2015

Výkonný, přesný komfortní: firma Testo plní stoupající požadavky na trhu a s novou generací digitálních servisních přístrojů znovu zvyšuje měřítko pro efektivitu. Vrcholem je aplikace pro bezdrátové připojení mobilních telefonů k novým servisním přístrojům testo 550 a testo 557. Jako základní model má nové testo 549 s atraktivním poměrem ceny a výkonu přesvědčit o výhodách digitálních servisních přístrojů dosavadní uživatele analogových přístrojů.

Bluetooth a App umožňují uživateli nové možnosti komfortní analýzy a dokumentace. Zvláště v případě nepřístupných míst a u velkých zařízení je bezdrátová přenosová technika v kombinaci s App velké plus v komfortu a hospodárnosti.

Konektivita a komfort díky App

App spojuje mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS přes Bluetooth se servisními přístroji testo 550 a testo 557. Měřená data se dají pohodlně odečítat na chytrém telefonu přes připojení App. Uživatel může přímo na místě aktualizovat 60 uložených chladiv. Z naměřených dat lze v App vytvořit zprávu z měření a odeslat ji e-mailem. Uživatel tak výrazně šetří čas a komfortně zvyšuje svoji flexibilitu.

Kompletní optimalizace pro stupňující se požadavky

App pro nové servisní přístroje testo 550 a testov557 je jednou z mnoha dalších inovací, se kterou firma Testo znovu plní požadavky trhu a podtrhuje svoji kompetenci pro chladicí techniku. Dalším vrcholem je externí vakuová sonda na principu Pirani senzoru pro nové testo 557, kterou firma Testo vyvinula a která umožňuje velmi přesné měření vakua.

Nová generace je robustnější než doposud, například díky dodatečnému kovovému rámu pro displej. Navíc jsou všechny ­digitální servisní přístroje odolné proti vodě a nečistotám podle třídy krytí IP42. Pro ještě bezpečnější obsluhu byla mimo jiné dále zjednodušena navigace v menu a doplněna auto­matickými funkcemi. testo 557 tak samostatně zvolí mód vakuace, jakmile uživatel připojí externí vakuovou sondu. Externí sonda je jen příkladem zvýšené výkonnosti nového servisního přístroje: měřicí rozsah byl rozšířen do 60 bar a kapacita provozu z baterií prodloužena na 250 hodin. V nové generaci servisních přístrojů je uloženo 60 běžně používaných chladiv.

Image 1

Pro uživatele s jakýmikoliv požadavky

Zatímco testo 557 je vhodný jako servisní přístroj pro servis a uvádění tepelných čerpadel do provozu, testo 550 slouží pro jednoduché servisní práce na tepelných čerpadlech. Oba přístroje disponují možností zasílat data přes Bluetooth do mobilního telefonu, která je možné v App přečíst, vyhodnotit a dokumentovat. S touto App je možný rovněž reporting pomocí e-mailu.

Digitální je výhodnější

Firma Testo s nejnovější generací dále optimalizovala poměr ceny a výkonu digitálních servisních přístrojů. Zvláště s přístrojem testo 549 se firma obrátila na uživatele, kteří ještě používají analogové přístroje. Více než atraktivní vstupní cena stojí v popředí komunikace výhody přístroje: testo 549 splňuje všechny každodenní požadavky topenářského řemesla. Uživatel může měřit různé provozní parametry pouhým jediným přístrojem a získá kompletní přehled o stavu tepelného čerpadla nebo chladicího zařízení v ­reálném čase. Tato rychlá a bezpečná kontrola nešetří pouze náklady na energie – dělá práci rovněž výrazně efektivnější.

Image 0

Snadné nalezení každého úniku

Úniky u tepelných čerpadel mají těžké následky. Ztrácí se potřebný tepelný výkon, a v tom nejhorším případě dochází k poškození komponentů zařízení. O škodách na životním prostředí a vzniklých nákladech pro Vašeho zákazníka ani nemluvě.

Pro vyhledání i těch nejmenších úniků jste odkázáni na rychlé a spolehlivé nástroje měření. Firma Testo pro tyto účely nabízí dva přístroje: testo 316-3 je detektor úniků se všestranným použitím. Díky jeho vysoké citlivosti 4 g/a rozeznáte velmi malé úniky, kromě toho se dá hravě obsluhovat pouze jednou rukou. Optický a akustický alarm se postará, aby Vám zaručeně nic neuniklo.

Pro náročné uživatele se doporučuje přístroj testo 316-4. I tento detektor úniku má vysokou citlivost (3 g/a) a je navíc vybaven funkcí ukazatele, se kterou odhalíte místo maximálního úniku. Permanentní kontrola senzoru se stará o co nejrychlejší a bezpečnou práci. Díky speciální hlavici senzoru můžete s testo 316-4 pracovat také na chladicích zařízeních, která jsou provozována se čpavkem.

Image 2

Testo AG

Firma Testo AG se sídlem v Lenzkirchu ve Schwarzwaldu je světovou špičkou v oblasti přenosné a stacionární měřicí techniky. Pro špičkovou firmu zkoumá, vyvíjí, vyrábí a prodává okolo 2500 zaměstnanců v celém světě, aby urychlili inovační řešení měření např. v oblasti klimatizace, zdravotnictví, kvality potravin, techniky budov a kontroly emisí. Testo je zastoupeno 31 dceřinými podniky a více než 80 distributory na všech pěti kontinentech.


Více informací na: www.testo.cz

Firemní článek