+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

ECOAIR Design Ecowatt

12.12.2017 Firma: ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o. Časopis: 7/2017

Malé radiální ventilátory s unikátní konstrukcí, které jsou díky svým vlastnostem ideálním řešením pro odvětrání koupelen, sociálních zařízení a místností vyžadujících trvalé větrání.

V rámci jejich variability a možnosti sladění designu s interiérem jsou vhodné i pro architektonická řešení.

Image 1

Ventilátory jsou standardně vybaveny EC motorem s vysokou účinností a velmi nízkou spotřebou, která nepřesahuje hodnotu 7 W. Díky unikátní konstrukci motoru a oběžného kola s dopředu zahnutými lopatkami se ventilátory ECOAIR Design Ecowatt vyznačují extrémně nízkou hladinou hluku, která je nižší než 35 dB (A). Této hodnoty je dosaženo konstrukcí skříně ventilátoru, vybavené gumovými silentbloky, které absorbují vibrace a tlumí emitovaný hluk.

Skříň ventilátoru je vyrobena z bílého ABS plastu (odolnému vůči mechanickému poškození). Pod čelní mřížkou skříně ventilátoru je kovový filtr, který zajišťuje ochranu motoru a oběžného kola před prachem a nečistotami.

Image 2

Ventilátory jsou předurčeny pro trvalý provoz při nastaveném konstantním průtoku vzduchu, který automaticky přizpůsobuje svůj výkon dle daných podmínek vzduchotechnické instalace. Ventilátory umožňují přepnutí do tzv. „BOOST“ režimu, který nárazově zvýší větrací množství vzduchu na maximální hodnotu. Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou dodávány ve variantách s integrovaným vlhkostním senzorem, s časovým doběhem nebo tahovým vypínačem. Každé balení obsahuje čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti.

Image 3

Novinkou je odlehčená verze ECOAIR LC Ecowatt s přerušovaným provozem a ještě nižší spotřebou. To vše s možností plynulého nastavení výkonu ventilátoru. LC varianta je bez možnosti režimu větrání na konstantní průtok vzduchu.

Instalace

Ventilátory je možné instalovat na stěnu nebo do podhledu, přičemž vzduch je odváděn přímo skrz zeď, nebo přes odvodní potrubí. Výrobek obsahuje sadu pro snadnou montáž, která spočívá v uchycení ventilátoru pomocí 4 hmoždinek a šroubů.

Ve výrobním závodě jsou ventilátory s vlhkostním senzorem přednastaveny na hodnotu 60 % relativní vlhkosti a časový doběh na hodnotu jedné minuty. Tyto hodnoty lze nastavit dle individuálních požadavků dané instalace. Regulace konstantního průtoku se provádí přepnutím DIP mikropřepínačů na desce tištěného spoje ventilátorů v rozmezí 15, 22, 30, 36, 45 nebo 54 m3·h–1.

Elektrické zapojení

Ventilátory jsou určeny pro napájecí napětí 230V–50/ 60Hz a jsou vybaveny dvojí izolací (Třída II). A z tohoto důvodu není třeba uzemnění. Krytí ventilátoru je IPX4. Napájecí kabel musí být do ventilátoru zaveden kabelovou průchodkou. Při instalaci je nutné postupovat podle schéma zapojení platného pro daný typ ventilátoru.

Údržba

Ventilátory vyžadují pouze pravidelné čištění pomocí hadříku lehce napuštěného šetrným detergentem. Integrovaný filtr je vhodné kontrolovat a čistit podle potřeby, která se může lišit podle místa a způsobu instalace.

Příslušenství

K ventilátorům typu ECOAIR Design Ecowatt je možné použít bohaté příslušenství jako například fasádní mřížky, žaluziové klapky, těsné klapky, dveřní mřížky pro přívod vzduchu nebo flexibilní hadice různého provedení.

Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou vyráběny podle přísných standardů kvality stanovených mezinárodní normou ISO 9001. Všechny součásti výrobku jsou odzkoušeny a každý jednotlivý výrobek prochází na konci výrobního procesu testováním.

Ventilátor ECOAIR Design Ecowatt je špičkovým výrobkem ve své kategorii, který byl oceněn ČESTNÝM UZNÁNÍM na soutěži GRAND PRIX u příležitosti konání výstavy FOR ARCH, FOR THERM 2016 v Praze.

Ventilátor ECOAIR DESIGN ECOWATT naleznete v aplikaci ARVent, která Vám umožní simulaci 3D produktů v reálném čase.

Firemní článek