+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Wavin rozšiřuje nabídku bezplatných služeb pro projektanty a architekty. Vloni firma zapůjčila desítky licencí

06.02.2024 Firma: WAVIN Czechia s.r.o.

Společnost Wavin, přední světový poskytovatel plastových potrubních systémů pro obytné, kancelářské, komerční a průmyslové objekty, oznámila rozšíření své podpory pro projektanty a architekty. Nové iniciativy zahrnují inovativní nástroje, odborné školení a zvýšenou dostupnost odborných konzultací s cílem podpořit profesionály v oblasti infrastrukturního plánování. V loňském roce firma v České republice nabídla projektantům TZB i bezplatné zapůjčení licence pro softwarový nástroj Wavin TechCON, klíčový prvek pro efektivní plánování a design potrubních systémů.

Bezplatné zapůjčení licencí Wavin TechCON i letos

Wavin TechCON 10 přináší komplexní řešení pro profesionální návrhy v oblasti technických zařízení budov (TZB), jako jsou vnitřní rozvody vody, kanalizace či topení. Hlavní funkce programu zahrnují tvorbu návrhů ve 2D a 3D prostoru, a to včetně souvisejících výpočtů a projektové dokumentace. Velkou výhodou je pak spolupráce s CAD programy, automatické generování rozvinutých řezů a velmi jednoduché provádění změn včetně okamžité aktualizace výpočtu v rámci projektu. Wavin TechCON také může pomoci projektantům s převodem konkrétní navržené instalace do BIM (Building Information Modeling) modelu a BIM prostředí. Slouží k tomu nástroje na tvorbu ifc souboru, který představuje obecný datový i grafický formát pro sdílení dat v rámci BIM procesu.

„Zájem o softwarový nástroj Wavin TechCON v předchozím roce projevilo 50 projektantů TZB, kterým jsme tak ušetřili investici do nákupu SW v řádu desetitisíců korun. V průměru se cena za komerční licenci pohybuje ve výši 50 tisíc Kč, v závislosti na požadovaných modulech. V programu pak pracují s naším sortimentem. Knihovnu produktů Wavin, včetně její pravidelné aktualizace, mají naši uživatelé opět volně k dispozici. Ke snadnějšímu ovládání mohou posloužit i naše bezplatná výuková videa. K dispozici jim jsou také naši technici, kteří zodpoví jakékoli otázky a vyřeší případné problémy,“ uvádí Ing. Pavel Seidl, technický poradce Wavin Czechia, s tím, že i letos firma projektanty tímto softwarem podpoří.

Image 0

Webináře, tutoriály a Wavin Academy

S rostoucím trendem digitální komunikace se společnost Wavin posouvá také směrem k moderním formám vzdělávání a technické podpory. Vedle tradičních školení se stále více prosazují „dálková on-line“ školení a prezentace přes internet, což otevírá nové možnosti pro efektivní vzdělávání a technickou pomoc.

Už deset let funguje také školicí centrum Wavin Academy v Rudči u Kostelce nad Labem. Na ploše 250 m2 mají návštěvníci možnost zhlédnout statické a dynamické instalace všech produktů, které společnost Wavin na českém trhu nabízí. „Během prakticky zaměřených seminářů mají naši zákazníci jedinečnou možnost si vyzkoušet svařování potrubí systému Wavin, včetně polyfuzního svařování velkých průměrů až do rozměru 125 mm a svařování pomocí elektrotvarovek za využití elektrosvářeček. Účastníci z oblasti investic, projektování, stavebních firem, velkoobchodů, samospráv nebo studentů zde získají osobní zkušenost s funkcí systémů Wavin a komplexní představu o kvalitě a přidané hodnotě každého z našich výrobků,“ uzavírá Seidl.


O skupině Orbia
Hlavním cílem společností skupiny Orbia je zlepšovat život na celém světě. Skupina působí hned v několika odvětvích - inovativní řešení poskytuje v oblasti vnitřních instalací a inženýrských sítí (Wavin), precizního zemědělství (Netafim) a konektivity (Dura-Line) a dodává také polymerní řešení (Vestolit a Alphagary) a fluoritová řešení (Koura). Společně se všechny značky skupiny zaměřují na rozšiřování přístupu ke zdraví, zajištění bezpečnosti potravin a vody, posílení odolnosti měst pro budoucnost, propojení komunit s informacemi a urychlení oběhového hospodářství. Orbia zaměstnává více než 23 000 zaměstnanců v 50 zemích světa a své obchodní aktivity realizuje ve více než 110 zemích. Globální centrály skupiny sídlí v Bostonu, Mexico City, Amsterdamu a Tel Avivu. V roce 2022 společnost dosáhla tržeb ve výši 9,6 miliardy dolarů. Více informací naleznete na www.orbia.com.
O společnosti Wavin (Orbia Vnitřní instalace a inženýrské sítě)
Společnost Wavin ze skupiny Orbia je poskytovatelem inovativních řešení pro vnitřní instalace a inženýrské sítě. Má více než 60 let zkušeností s vývojem inovativních produktů a řešení a s jejich pomocí buduje zdravé a udržitelné prostředí. Ať už jde o zlepšení distribuce čisté pitné vody, zpřístupnění hygienických zařízení pro každého, vytvoření měst odolných vůči klimatickým změnám nebo navrhování pohodlných obytných prostor, společnost Wavin spolupracuje s vedoucími představiteli obcí, inženýry, dodavateli a instalatéry, aby pomohla zajistit udržitelnou budoucnost komunit, budov a domů. Společnost Wavin má více než 12 000 zaměstnanců ve zhruba 65 výrobních závodech po celém světě a prostřednictvím globální prodejní a distribuční sítě obsluhuje více než 80 zemí. Více informací naleznete na www.wavin.cz.
Firemní článek