+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

VIADRUS představil novinku pro tuto sezónu: HERCULES U32

01.11.2015 Firma: VIADRUS a.s. Časopis: 7/2015

Zplyňovací kotel z kvalitní litiny, který umí ekologicky spalovat dřevo i uhlí. To je kombinace, na kterou vsadil bohumínský výrobce kotlů a radiátorů VIADRUS. Novinku, která splňuje 5. emisní třídu, uvádí na trh po dvouletém vývoji.

Image 0Obr. 1 • Kotel Hercules U32

Díky důmyslné konstrukci spalovací komory může kotel Hercules U32 spalovat nejen dřevo, ale i černé a hnědé uhlí. „U32 je zřejmě jediný litinový kotel na trhu, který splňuje takto přísné limity emisních tříd bez řídicí jednotky a spalinového ventilátoru. Jeho provoz je tak nezávislý na elektrické energii,“ uvedl Aleš Buřič, vedoucí provozu slévárny kotlů společnosti VIADRUS.

Image 1Obr. 2 • Schéma proudění vzduchu v kotli Hercules U32

Novinka značky VIADRUS najde uplatnění jak v novostavbách, tak i při rekonstrukci starších rodinných domů. Hercules U32 je možné provozovat i bez oběhového čer­padla v teplovodních systémech s přirozenou cirkulací teplonosné látky. „Nový Hercules má nízké nároky na komínový tah, což řadě zákazníků ušetří náklady na úpravy komínových cest. Snažili jsme se vyvinout úsporný, ekologický a pro českého zákazníka cenově dostupný kotel“, dodal Aleš Buřič.

Kotlové těleso má výkon 18 ~ 20 kW a je složeno ze sedmi článků, přičemž poslední dva tvoří šachtu vysokoteplotní spalovací komory. Využitím principu zplyňování paliva, dosahuje kotel účinnosti až 88,5 %. Celý proces probíhá díky optimálnímu promíchání předehřátého vzduchu s plamenem. Dostatečný přívod předehřátého vzduchu zajišťuje speciální tryska, která je součástí spalovací komory. Ta přivádí předehřátý vzduch do keramikou obložené části spalovací komory, kde dochází k hoření plynů, které se uvolňují z paliva v násypné šachtě.

Novinka značky VIADRUS je již v prodeji za cenu kolem 37 000 korun, což je vzhledem k dlouhé životnosti litinového výměníku přijatelná cena. Protože nový kotel HERCULES U32 splňuje i požadavky směrnice o Ekodesignu, budou si moci někteří uživatelé kotle i tuto příznivou cenu následně ještě snížit, pokud uspějí se svou žádostí o státní podporu. Například se zapojí do kotlíkových dotací, které budou pro zájemce vypisovat kraje počátkem roku 2016.

Firemní článek