+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Tlakově nezávislý zónový ventil PIQCV

04.11.2019 Firma: BELIMO CZ spol. s r.o.

Nové kompaktni tlakově nezáviské regulační armatury Belimo

V moderních soustavách topných a chladících okruhů se čím dál tím častěji uplatňují tlakově nezávislé regulační armatury, které umožňují provozování soustav bez nutnosti hydraulického vyvážení při instalaci a při provozu.

Image 1

Společnost BELIMO představuje řešení pro regulaci topných a chladících okruhů malých spotřebičů (DN15-25, Vnom 210-2100 l/h). Jedná se o malé regulační tlakově nezávislé armatury s kompaktním elektromechanickým servopohonem s možností nastavení požadovaného průtoku. Armatury se budou dodávat ve dvou provedeních, s a bez měřících vstupů. Osazení servopohonů na armatury je jednoduché, rychlé a nejsou zapotřebí žádné nástroje. Výjimečná kompaktní konstrukce umožňuje instalaci i v místech s nedostatkem prostoru a špatné dostupnosti. Díky servopohonu, který jako jeden z mála produktů na trhu nabízí minimální spotřebu elektrické energie (max. příkon 0,3W) a konstrukci armatury s třídou těsnosti A (dle EN 12266-1), jde o nadstandardní řešení pro regulaci topných, popř. chladících okruhů, splňující nejvyšší kritéria na energetickou efektivitu zařízení. Jako příslušenství je k dispozici bílý kryt pohonu, kterým lze uspokojit požadavky na přiznaný vzhled aplikace. Servopohony se dodávají i v provedení s MPBus komunikací, která umožní snazší zapojení, kontrolu a údržbu.

Image 2

Výhody:

  • optimální komfort místnosti, kde nedochází k nadměrnému nebo nízkému zásobení koncového zařízení
  • vysoká energetická efektivita díky nižšímu požadovanému diferenčnímu tlaku
  • nižší nároky na plánování díky rychlému a jistému určení ventilu
  • časové úspory díky automatickému a stálému hydraulickému vyrovnání
  • flexibilní, s řadou možností umístění díky kompaktní konstrukci

Široký rozsah použití:

  • fancoily
  • zónové ohřívače/chladiče vzduchu
  • chladicí stropy & chladicí trámy

Tlakově nezávislá regulace průtoku:

Správné množství vody je zajištěno při změnách diferenčního tlaku a v režimu částečného zatížení. Časově náročné, ruční hydraulické vyvážení aplikace odpadá. Požadovaná hodnota Vmax je snadno a rychle nastavitelná příslušným klipem na servopohonu.

Ověření a optimalizace čerpadla:

Možnost dvou měřicích koncovek pro měření diferenčního tlaku přes ventil, správné množství vody zajištěné během provozu ve specifikovaném rozsahu účinného tlaku (16…350 kPa), rozsah výkonu čerpadla lze redukovat, dokud na ventilu nezůstane pouze minimální potřebný a poměrně nízký diferenční tlak.


Pro více informací navštivte: www.belimo.cz
BELIMO CZ spol. s r.o., Severní 277, Jinočany 252 25, Tel: +420 271740523, e-mail: info@belimo.cz

Firemní článek