+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Thermia Mega S-E; nový přírůstek do rodiny Thermia Mega

Tepelná čerpadla získávají v rezidentním sektoru (byty a rodinné domy) na popularitě a v poslední době vzrůstá i zájem investorů z oblasti větších nemovitostí. Vytápění pomocí obnovitelných zdrojů energie přináší významné úspory jak energetické, tak i finanční. Větší novostavby stejně jako penziony, obchodní centra, sklady atd. se často nacházejí na hranicích městských částí a mnohdy se zde investoři potýkají s limitovaným přístupem k inženýrským sítím, jako jsou přípojky plynu nebo centrálního zásobování teplem. Nově navíc vzniká požadavek na nezávislost na zemním plynu, který tepelná čerpadla splňují.

Image 1Obr. 1 • Thermia Mega display

A není to pouze vytápění a příprava teplé vody, ale také chlazení, které je nezbytností u tepelných čerpadel instalovaných do moderních budov. Dnešní budovy vybavené rozsáhlými skleněnými plochami místo zdí nebo velkými okny vyžadují vytápění v zimě a chlazení v létě z důvodu významné tepelné zátěže.

U velkých moderních budov s centrálním řízením se navíc objevuje nutnost spolupráce tepelného čerpadla s nadřazenou regulací BMS (Building Management System).

Zemní tepelná čerpadla Thermia MEGA disponují špičkovými technologiemi, jako je proměnný topný výkon, nový kompletně inovovaný řídicí systém, příprava teplé vody pomocí Hot Gas, BMS, Smart Grid a vyznačuje se následujícími hlavními vlastnostmi:

  • Bezkonkurenční roční topný faktor (SPF, SCOP) díky inovativní technologii
  • Inteligentní řídicí systém spolupracující s frekvenčním měničem kompresoru (PID) s možností propojení s nadřazenou regulací BMS a dálkovým
    monitorováním Thermia Online
  • Nízká hladina hluku

Image 2Obr. 2 • Mega S-E shutterstock_146512685

Poslední dobou přibývá i instalačních požadavků od soukromých investorů vlastnících velké rezidence, kde standardní tepelná čerpadla pro rezidentní sektor s výkonem do cca 18 kW výstupního výkonu nestačí. Na tento požadavek reagujeme a v následujících řádcích představíme novou verzi Thermia MEGA, určenou speciálně pro luxusní rezidentní sektor.

Image 0Obr. 3 • Schéma Mega S-E

Již tak silnou řadu Thermia Mega nyní rozšiřujeme o tepelné čerpadlo Mega S-E založené na stávajícím modelu Mega S, doplněné o vestavěný přepínací ventil pro přípravu teplé vody a vestavěný pomocný ohřev.

Image 3Obr. 4 • Mega S-E

Nové komponenty

Abychom tepelné čerpadlo Mega S (původně určené pro komerční aplikace) uzpůsobili pro potřeby luxusního rezidentního sektoru, doplnili jsme do skříně tepelného čerpadla přepínací ventil pro přípravu teplé vody. Pro zjednodušení instalační náročnosti byl přidán také vestavěný pomocný ohřev o výkonu 15 kW rozdělený do tří kroků: 5 kW, 10 kW a 15 kW a byla přidána samostatná elektrická skříň pro ochranu proti přehřátí. Pro připojení tepelného čerpadla je použita horní strana tepelného čerpadla přístupná ve všech instalačních pozicích, na horní straně tepelného čerpadla jsou nově i přípojky teplé vody, které je nutno napojit na externí volně stojící zásobníkový ohřívač teplé vody.


Neváhejte a zjistěte více informací na našem webu https://www.ivarcs.cz/katalog/tepelna-technika/tepelne-cerpadlo-ivar-hp-mega-zeme-voda-p142111/

Firemní článek