+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Thermia Legend, naše nové zemní tepelné čerpadlo

Série Legend navazuje na předchozí produkt Diplomat Optimum, který získal výbornou pověst pro své dobré vlastnosti a legendární spolehlivost. Nyní je čas k představení jeho nástupce – Thermia Legend. Při zachování všech hlavních funkcí svého předchůdce bylo tepelné čerpadlo Legend posunuto na ještě vyšší výkonnostní úroveň. Nové tepelné čerpadlo Legend je určeno pro rezidentní sektor pro rodinné domy do tepelné ztráty až 28 kW (voda-voda).

Vlastnosti Legend ve stručnosti:

 • postaveno na osvědčené technologii s pevnou rychlostí kompresoru
 • nové chladivo s nízkým GWP - R452B
 • koncept nízké hlučnosti převzatý od Calibra Eco
 • vysoce kvalitní zásobníkový ohřívač teplé vody s TWS
 • řídicí systém založený na předchůdci Diplomat Optimum
 • PWM řízená oběhová čerpadla s technologií Optimum
 • nové provedení displeje a design bílé/černé barvy
 • konstrukce uzpůsobená pro jednoduchou instalaci
 • široká nabídka příslušenství

Image 0Legend

Thermia Legend cílí na stejného zákazníka a segment jako předchůdce Diplomat Optimum.

Produktová řada

Modely Legend jsou k dispozici ve standardní verzi s vestavěným zásobníkovým ohřívačem teplé vody nebo ve verzi Duo s volně stojícím zásobníkovým ohřívačem teplé vody. Tepelné čerpadlo Legend je dodáváno ve výkonnostních řadách 4 kW, 6 kW, 8 kW a 10 kW. Legend Duo pak v 6 kW, 8 kW, 10 kW, 13 kW a 17 kW.

Vysoká efektivita a nízký dopad na životní prostředí

Navzdory svému zařazení do základní třídy je nové tepelné čerpadlo Legend s SCOP (Seasonal Coefficient of Performance) 5,24 (studené klima, podlahové vytápění) lepší než mnoho konkurentů prémiového on/off segmentu (s pevnou rychlostí kompresoru).

Díky novému ekologickému chladivu R452B, které má nízký GWP v kombinaci s nízkou náplní chladiva, je Legend ve své třídě na špičce v šetrnosti k životnímu prostředí. R452B je chladivo s nižším GWP z hlediska výkonu a mnoha dalších vlastností klasifikováno jako A2L (mírně hořlavé).

Ve srovnání s konkurencí je hodnota ekvivalentu CO2 u Legend pouze 15-25 % hodnoty ekvivalentu CO2 tradičních tepelných čerpadel, což znamená snížení zátěže životního prostředí o 75-85 %!

Spousta teplé vody

Nerezový zásobníkový ohřívač teplé vody, použitý v Legend, je vyroben ze stejné nerezové oceli a je osazen stejnou technologií TWS jako zásobníkový ohřívač prémiových tepelných čerpadel Thermia. To umožňuje novému tepelnému čerpadlu Legend vyrábět mnohem více teplé vody než konkurenční modely. Tepelné čerpadlo Thermia Legend je vybaveno TWS technologií, což znamená, že teplá voda je vyráběna rychleji a na vyšší teploty než při použití tradiční technologie.

Technologie TWS

Tvar a proporce zásobníkového ohřívače podporují přestup tepla ze spirálového výměníku do teplé vody, a tím je zvýšena efektivita přípravy teplé vody. Připravená teplá voda je teplejší a je produkována ve větším množství.

Image 1TWS

Vzhled, vlastnosti a funkce

Vylepšením již vyzkoušeného řídicího systému bylo dosaženo uživatelsky příjemného ovládání displeje a pohybu v menu s některými novými funkcemi. Legend je vynikající volba pro zákazníky, kteří kladou větší důraz na úspory a jednoduchost než na pokročilé funkce.

Nové funkce

 • externí ovládání oběhového čerpadla nemrznoucí kapaliny (např. pro aplikaci voda-voda)
 • spuštění vnitřního čerpadla nemrznoucí kapaliny (chlazení)
 • Smart Grid pro spolupráci s fotovoltaikou
 • řízení oběhového čerpadla systému
 • funkce monitorování okruhu nemrznoucí kapaliny pro hlídání stavu primárního zdroje
 • pomocný ohřev nastavitelný v různých krocích s kompresorem/bez kompresoru

Oběhová čerpadla řízená PWM

V Thermia Legend jsou použita oběhová čerpadla řízená PWM (Pulse Width Modulation). Oběhová čerpadla s proměnným průtokem jsou základem technologie Optimum použité v tepelných čerpadlech Thermia s pevnými otáčkami kompresoru. Technologie Optimum je použita pro zajištění optimálních pracovních podmínek pro chladicí okruh. Systém je přizpůsobivý a léty prověřený. Oběhová čerpadla byla pečlivě vybrána ze sérií používaných a prověřených na modelech Atlas a Calibra.

Moderní skandinávský design a intuitivní displej

Čistý a jednoduchý design tepelného čerpadla s výjimečně nízkou hmotností vyplývá z nového konstrukčního řešení zařízení použitého úspěšně u nejvyšších modelů značky Thermia. Nový design displeje s reverzním zabarvením (tmavé pozadí a bílý text) přebírá to nejlepší z předcházejícího modelu a je vybaven novými tlačítky. V kombinaci s bílou barvou skříně (RAL 9016) dotváří černý displej unikátní skandinávský design zařízení.

Image 2Displej

 • lesklý černý skleněný displej
 • inverzní nastavení vzhledu s bílým textem
 • tlačítka s vylepšeným vzhledem a pocitem
 • intuitivní nastavení teploty jako u původního osvědčeného modelu
 • stejná modernizovaná bílá skříň konstrukce vycházející z prémiových tepelných čerpadel Thermia

Thermia Online

Legend nabízí stejně jako ostatní modely značky Thermia možnost sledování pomocí internetu online. Legend může používat stejnou Thermia Online sadu jako Diplomat Optimum.

Image 3Online

Firemní článek