+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Téma FV – Plastu pro rok 2018 – chlazení a vytápění v jednom

05.03.2018 Autor: Ing. David Behner Firma: FV - PLAST, a.s. Časopis: 1/2018

Dovolte mi v době, kdy se za okny budov, za prosklenými, sendvičovými, dřevěnými, cihlovými nebo i kamennými obálkami střídá sníh, mráz s oblevou a prudkým nízkým slunečním svitem, krátce uvést problematiku tepelné pohody uvnitř budov. Touto tématikou se ve společnost FV – Plast, a. s. budeme v roce 2018 zabývat podrobněji.

Přemýšlíme-li nad budoucností vývoje nových zdrojů tepla, lépe by bylo spíše použít výrazu nových transportérů, či převodníků tepla, naskýtá se otázka, zda jsou současné temperační systémy schopné vyhovět novým požadavkům, které na ně klademe. Budoucnost je totiž v transportu tepla izolovanou obálkou oběma směry, v zimě dovnitř a v létě ven z budovy a v jeho snadné distribuci, či naopak odvodu z vnitřního prostoru.

Image 1

Hledání řešení není snadné, ale máme je pevně v rukách. Tenkovrstvý systém chladicích registrů je vyvinutý jako odpověď na výzvy, které nový přístup k udržování vnitřní pohody uvnitř budov nastoluje. Nabízí inovativní technické řešení umožňující chlazení nebo vytápění, v závislosti na teplotě vody, kterou zdroj pro tento systém připravuje. Stropní chlazení není novinkou, naopak již více než 25 let umožňuje udržovat v místnostech tepelnou pohodu. Avšak dnes, kdy se extrémní výkyvy počasí vyskytují stále častěji i v tuzemsku, se stává vskutku nosným trendem.

Image 2

Image 3

Image 0

Image 4

Na rozdíl od klimatizačních zařízení, která jsou zaměřena na chlazení obrovských množství vzduchu cirkulujících v místnosti, stropní chlazení pracuje na principu pohlcování tepla, takže ochlazuje místnost jako takovou, včetně objektů, které se v ní nacházejí. Nedochází tak k nepříjemnému proudění chladného vzduchu z fancoilů jako při klimatizaci a člověk tak pociťuje vyšší míru komfortu.

Vývoj systémových řešení směřuje ke zvyšování účinnosti a snižování provozních nákladů, přičemž při návrhu se klade důraz na technické řešení s výhledem do budoucna. Čistý design, neviditelný systém ukrytý ve stropě, chlazení nebo vytápění bez průvanu a hluku. To vše vystihuje nový systém stropního chlazení a vytápění FV – Plast. Tento systém je možno instalovat do kazetových stropů, akustických panelů nebo přímo uložit na sádrokartonové desky, mezi kovové konstrukční profily.

Unikátní systém hliníkových registrů používá polybutenové pětivrstvé trubky s kyslíkovou bariérou, zalisované mezi dvěma teplovodivými hliníkovými fóliemi, které umožňují vyšší výkon v porovnání s obdobnými systémy bez tohoto konstrukčního řešení. Registry lze připojovat na potrubní rozvod pomocí násuvných rychlospojek pro snadnou a bezpečnou montáž, jakož i spojovat mezi sebou a řešit tak jednoduché, i členité místnosti.

Tento systém jako první v Evropě, na rozdíl od všech jiných systémů, stropního chlazení přichází s nejvyšším deklarovaným chladicím a topným výkonem podle nejnovější normy EN 14240. Nabízí projektantům garanci nejvyššího faktického výkonu a zároveň vysokou úroveň kvalitní technické dokumentace a technické podpory.

Firemní článek