+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

SCHELLl – Rohové ventily s filtrem

05.05.2014 Firma: SCHELL, cz Časopis: 3/2014

Schell nabízí dva rohové ventily s filtrem, jeden z nich velmi jemný s neobyčejnými parametry.

Německý výrobce armatur Schell přináší řešení pro ochranu vodovodních armatur nebo splachovacích nádržek před nečistotami, jako je např. jemný písek, naplaveniny nebo úlomky, které by mohly poškodit kartuše, perlátory nebo nápustní ventily. Tím řešením je rohový ventil s filtrem.

Image 1

Schell nabízí v současnosti na českém trhu dvě provedení rohových ventilů s filtrem. Aktuální cena standardního modelu s filtrem s hustotou ok 500 mikronů je 436 korun s DPH. Špičkou je ventil s pětkrát jemnějším filtrem na 100 mikronů, což jsou unikátní parametry. Ten stojí 472 korun s DPH.

Rozvody pitné vody se zanášejí naplavenými nečistotami, příp. vodním kamenem. Znečištění potrubí se následně projevuje jak na závadnosti samotné pitné vody, tak na mechanickém poškození připojených armatur, především vodovodních baterií. Při použití rohových ventilů Schell s filtrem se lze těchto negativních projevů vyvarovat. Filtr je vložený přímo ve vřeteni ventilu, kde zadržuje nečistoty, ale neomezuje plynulou regulaci průtoku vody. Samotný filtr je vyroben ze speciálního odolného polyetylenu Hostaform C® a lze jej snadno vyjmout a vyčistit pod proudem vody. Tak jako všechny ventily Schell i ventil s filtrem je vyroben z hygienicky nezávadné mosazi certifikované podle evropských norem DIN EN.

Image 2

Rohový ventil Schell má originální konstrukci ventilu s dutým vřetenem pro plynulou regulaci průtoku, svěrné šroubení i samotěsnicí kroužek ASAG na závitu, trvale lehký chod ovládání díky promazanému minivršku a povrchovou chromovanou úpravu.


Více informací na www.schell.eu

Firemní článek