+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Ptejte se odborníků - 2018/6

31.10.2018 Firma: WAVIN Ekoplastik s.r.o. Časopis: 6/2018

Poradna Wavin Ekoplastik – Jak řešit odvodnění plochých střech, pokud nelze použít atikové bezpečnostní přepady?

Zatímco ze sedlových střech steče dešťová voda díky gravitaci přirozeně, střechy ploché je třeba aktivně odvodnit. Ploché střechy jsou dnes obvyklé nejen ve výrobních provozech, ale i v případě administrativních budov, logistických center a dokonce často i rodinných domů. Pro jejich odvodnění se využívají dva různé způsoby, první na bázi gravitace, druhý na principu podtlaku.Gravitační systém vyžaduje určitý spád, což u plochých střech

není vždy úplně snadné. Pokud se pro něj stavebník přesto rozhodne, musí počítat s vybudováním více svodů, aby bylo dosaženo skutečně efektivního odvodnění. Podtlakové odvodnění dokáže oproti gravitačnímu odvést více vody za kratší dobu, a to díky tomu, že je v trubkách nižší tlak než atmosférický, takže voda je do systému nasávána. Díky tomu je třeba instalovat menší počet vsaků než u odvodnění na bázi gravitace. Potrubí podtlakového odvodnění mají také menší průměr, což opět usnadňuje instalaci tohoto systému.

Příkladem může být Wavin Quick Stream, který kromě výše zmíněných výhod nabízí hned několik druhů vtoků. Podle potřeby lze vybírat například z vtoků bezpečnostních, plastových, kovových a specializovaných na určité střešní materiály.

Image 1

Firemní článek