+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Nová klimatizace Panasonic PACi NX je stejně účinná v –20 °C i 52 °C

02.05.2023 Firma: PANASONIC Marketing Europe GmbH Časopis: 3/2023

Panasonic Heating & Cooling Solutions představuje nové klimatizace PACi NX Elite Series 4, dostupné v kapacitách 7,1–14 kW. Tato nejnovější řada poskytuje ideální řešení pro komerční vytápění a chlazení se zaměřením na dekarbonizaci při zachování vysoce účinného výkonu klimatizace. Navíc si svou účinnost zachovává i v extrémních teplotách od –20 °C (v režimu vytápění) do 52 °C (chlazení).

Image 0

Nová generace PACi NX má kompaktní šasi pouze s jedním ventilátorem a dosahuje stejně působivého sezónního výkonu jako model se dvěma ventilátory díky optimalizaci tří vrstev výměníků tepla v jednom malém krytu. Tenký a lehký design umožňuje, aby se venkovní jednotky perfektně vešly do jakéhokoli i omezeného prostoru. Navíc navýšená délka potrubí až na 100 metrů poskytuje velkou flexibilitu návrhu pro různé typy a velikosti budov.

Provozní rozsah PACi NX Elite Series 4 byl rozšířen, aby fungoval i v náročných podmínkách pokrývajících až 52 °C v režimu chlazení a až –20 °C pro vytápění, což z řady činí velmi spolehlivé řešení v extrémních teplotách. Jednotky také nabízejí tichý provoz až do minimální úrovně 48 dB(A), což je úroveň „hluku“, který vytváří například mírný déšť.

Vysoká účinnost a snadné ovládání

K jedné venkovní jednotce PACi NX je možné připojit až čtyři vnitřní jednotky, z nichž mnohé lze nainstalovat jako twin, triple nebo double-twin systémy, a maximalizuje se tak možnost, aby vyhovovaly potřebám většiny komerčních a rezidenčních projektů. Tato nejnovější generace nabízí rovněž vysokou sezónní účinnost až SEER 7,8 (A++) a SCOP 4,9 (A++).

Pro snadné ovládání jednotek je možné využít kabelové ovladače Conex, ke kterým se lze připojit prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth. Jednotky je možné ovládat rovněž pomocí aplikací Panasonic H&C Control nebo Comfort Cloud a na diagnostiku systémů lze využít aplikaci H&C Diagnostics.

Klimatizace PACi NX Elite Series 4 jsou také kompatibilní s chytrým řídicími systémy AC Smart Cloud a AC Service Cloud. „Druhý jmenovaný systém umožňuje pohodlné ovládání více jednotek, jejich nastavení, monitoring i vzdálenou diagnostiku, kterou může provádět majitel, provozovatel nebo lze tuto činnost svěřit servisní firmě,“ říká Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic Heating & Cooling Solutions.

Více informací o produktech Panasonic H&C Solutions najdete na http://www.aircon.panasonic.eu/.

Image 1

O skupině Panasonic
Skupina Panasonic je světovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení pro široké spektrum aplikací v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, auto moto, průmyslu, komunikací a energetiky po celém světě. Společnost je od 1. dubna 2022 holdingem a pod Panasonic Holdings Corporation spadá celkem osm firem. Historie značky Panasonic se začala psát v roce 1918 a od té doby je firma odhodlána prostřednictvím inovací a svých technologií vytvářet lepší život a svět pro své zákazníky. Skupina Panasonic za rok končící 31. březnem 2022 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 56,40 miliardy eur (1,38 bilionu Kč). V České republice se vyrábějí tepelná čerpadla značky Panasonic a portfolio vyráběných produktů se navyšuje. Skupina Panasonic plánuje ve svém plzeňském závodě navyšovat kapacity a do března 2025 v ČR vyrábět až 500 000 tepelných čerpadel ročně. Více informací o skupině Panasonic naleznete na webu https://holdings.panasonic/global/.
Firemní článek