+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Nová armatura pro hydraulické vyvažování

07.04.2022 Firma: KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern Časopis: 1/2022

S novou typovou řadou BOA-Control SBV rozšiřuje společnost KSB SE & Co. KGaA se sídlem ve Frankenthalu svůj sortiment statických vyvažovacích armatur. Nyní nabízí navíc ke konstrukční řadě s přírubami (BOA-Control IMS) také řadu s připojením vnitřním závitem (dle ISO 228). Armatury se používají v aplikacích, jako jsou teplovodní otopné soustavy a klimatizační/chladicí systémy s vodou nebo se směsí voda/glykol s obsahem glykolu do 50%.

Nové armatury jsou vhodné pro hydraulické vyvažování v objemově konstantních systémech s teplotou –10 °C do +120 °C. Jsou k dispozici ve velikostech od ½ palce do 2 palců, pro jmenovitý tlak 25 bar, tělesa jsou vyrobena z mosazi CW602N.

Indikátor polohy lze snadno odečítat ze všech úhlů a umožňuje optimální přednastavení. Díky standardnímu provedení připojovacích hrdel s přípojkami pro měření tlaku je k dispozici široká škála diagnostických funkcí, které spolu s funkcí aretace zvoleného předna- stavení pomocí koncové zarážky zajišťují vysokou provozní spolehlivost. Díky „přímému měření“ není nutné určovat polohu kuželky ventilu. To umožňuje rychlý a bezchybný proces měření a vyvažování.

Image 0

Zápůjční měřicí sada, která je pro zákazníky k dispozici zdarma (na omezený počet dní), obsahuje vše potřebné pro měření diferenčního tlaku a průtoku. Dodatečně je k dispozici bezplatné softwarové řešení pro přímé zaznamenání hydraulického vyvažování. Kromě své vyvažovací funkce jsou armatury také schopny zcela uzavřít průtok kapaliny.

Digitální záznamy produktových dat v souladu s BIM (VDI3805 a Revit), které jsou optimalizované pro vý- počet a úložný prostor, usnadňují proces plánování. Kromě BOA-Control SBV nabízí KSB pro vyvažování ještě další typové řady: BOA-Control IMS, DPR, PIC a CVE. Přehled o celém sortimentu statických a dynamických vyvažovacích armatur KSB naleznou zájemci na následující adrese: https://www.ksb.com/en-de/applications/ building-services/products/balancingvalves

Pro mobilní telefony Apple iOS je k dispozici odpovídající aplikace pro výběr. https://apps.apple.com/de/app/ksb-boa-control-calc/ id1574678471

Verze pro mobilní telefony s OS Android bude brzy následovat.


Technické poradenství, nabídky

Čechy tel.: 241 090 216, Morava tel.: 585 208 516 e-mail: support-cz@ksb.com

www.ksb.com/ksb-cz

Firemní článek