+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Giacomini R145XC – kompaktní magnetický filtr s kulovým kohoutem a zpětným ventilem

01.07.2022 Firma: GIACOMINI CZECH, s.r.o. Časopis: 3/2022

Snahou společnosti GIACOMINI je neustále rozšiřovat sortiment o kvalitní výrobky. Výsledkem je zcela nový filtr s magnetickou vložkou a integrovaným kulovým kohoutem R145XC.

Jedná se o kompaktní verzi filtru vhodnou pro nástěnné kotle instalované v bytových jednotkách, kdy filtr zachycuje a odstraňuje pevné i magneticky přitahované nečistoty z hydraulických okruhů jak otopných, tak chladicích soustav. Použitím filtru se ochrání vnitřní části kotlů a čerpadel, čímž se splní záruční podmínky jejich výrobců.

Image 1Obr. 1 • 1 – Tělo armatury R145XC; 2 – Vestavěný kulový kohout; 3 – Tělo filtru; 4 – Sítko; 5 – Magnet; 6 – Zpětný ventil; 7 – Šroubení s převlečnou matkou

Nečistoty jsou oddělovány součinností magnetu o síle 13 000 Gauss a nerezového sítka o hustotě 800 μm.

Image 2Obr. 2 • Zleva: provoz s průtokem v úhlu 90°, provoz s přímým průtokem, uzavření průtoku

Image 0Obr. 3 •

Pro snadné čištění filtru bez nutnosti vypouštění soustavy je mosazná armatura vybavena integrovaným kulovým kohoutem a zpětným ventilem.

Speciálně navržená armatura umožňuje snadnou instalaci filtru R145XC do horizontálních i vertikálních potrubních rozvodů.

Součástí balení je také šroubení s převlečnou matkou G 3/4”F pro připojení filtru přímo na nástěnný kotel a zátka pro nevyužitý vstup. Filtr lze umístit v libovolné poloze mimo varianty, kdy tělo filtru směřuje vzhůru.


Více informací na: www.giacomini.cz/katalog/r145xc

Firemní článek
Související produkty
Související časopisy