+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

FOR ARCH 2018: Připravme se na průmyslovou revoluci 4.0

04.06.2018 Firma: ABF, a. s. Časopis: 3/2018

Revoluce číslo čtyři se blíží. Oblast stavebnictví bude jednou z těch, kterých se digitalizace dotkne nejvíce. A právě toto téma je vlajkovou lodí mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018. Ve dnech 18.–22. září se v PVA EXPO PRAHA budou odborníci i politici věnovat diskuzi k tématu Stavebnictví 4.0. Návštěvníci se seznámí s nejnovějšími trendy oboru, ale také projdou „Cestu za komfortem“. Co nabídne 29. ročník veletrhu FOR ARCH?

Veletrh FOR ARCH v úterý 18. září zahájí TECHNOLOGICKÉ FÓRUM: investice a technologie, kde se debaty zúčastní i čeští politici. Kam pokročila činnost vlády, která již vytvořila dokument Průmys 4.0 a vytyčila základní směry, kudy se ubírat? Jak 4.0 změní český trh a jak reálný je nárůst produktivity výroby o třetinu? I na tyto otázky dá FOR ARCH nejen odborníkům ze stavebnictví odpověď. „Éra digitální průmyslové revoluce se blíží a otázka udržení a posílení konkurenceschopnosti naší země je stále aktuálnější. Proto je digitalizace stavebnictví hlavním tématem letošního veletrhu FOR ARCH. Budeme se snažit zodpovědět všechny související otázky, představit trendy a vize, které s tímto blížícím se třeskem souvisejí,“ informuje ředitel veletrhu FOR ARCH Matěj Chvojka.

Poté, co se odborníci seznámí s vizemi blízké budoucnosti, bude následovat program s lákavým mottem: Cesta za komfortem – středa 19. září totiž patří oblasti Wellness & SPA, která návštěvníkům představí oblast odpočinku a krásy z trochu jiného úhlu pohledu. Zatímco showroomy a časopisy o životním stylu se často soustředí na výsledný efekt, FOR ARCH nabídne informace především pro provozovatele zařízení a návaznost na stavbu. Protože jen řešení dokonalé v detailu a spolehlivě fungující může naplnit podstatu wellness – cítit se dobře, být v pohodě.

Pro provozovatele ve středu dopoledne připraví Asociace bazénů a saun ČR odbornou konferenci na téma modernizace a zatraktivnění plaveckých areálů. Odpoledne se téma bude týkat hotelového wellness. Sami hoteliéři se potýkají s tím, jak vybudovat nejen estetické, ale i funkční wellness, které splňuje současné požadavky – diskutovat budou provozovatelé úspěšných wellness center i architekti a projektanti na 3. ročníku konference Hotelové wellness & SPA.

Požadavek na komfort v intencích moderního světa přesahuje i do dalšího dne. Čtvrtek 20. září je rezervován pro téma Chytrá a bezpečná domácnost,někdy prezentované jako brána do světa maximálního pohodlí. Dnes není problém mít domov pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv. Ale co skutečně zjednodušuje život? Kdy produkty, které myslí a konají za nás, skutečně šetří peníze, čas a energii? Důležitou a mnohdy zanedbávanou otázkou je také bezpečnost dat, domů a osob. FOR ARCH bude ideální příležitostí položit si otázku, jaké systémy se nabízejí a co umožňují. K tématu dne se vztahuje plánovaná celodenní konference společnosti Siemens s názvem „Digitalizace domácnosti“.

Ovládat, monitorovat a automatizovat lze všechny technologie v domě, a to od osvětlení přes vytápění, stínění, klimatizace až po zabezpečení.

Pátek 21. září bude Dnem vytápění. Obecně se dá říci, že míříme mílovými kroky k požadavkům na budovy s téměř nulovou spotřebou energie, máme za sebou několikaleté teplé období, ale i mrazivý závěr letošní zimy. Do priorit investorů vstupují pokračující Kotlíkové dotace. Musíme se přizpůsobit stále přísnějším požadavkům na úspory energií, energetickou efektivitu zařízení, závazkům na využívání obnovitelných zdrojů energie a v úsporných budovách chceme skloubit vytápění a větrání. Na veletrhu FOR ARCH se představí firmy, které na nové výzvy uměly inovativně reagovat. Jak to vidí ony?

„Sledujeme preference investorů a jejich vztah k budovám s téměř nulovou spotřebou energie a ještě „přísnějším“ pasivním domům, u movitějších investorů se dá hovořit o zcela jasném trendu. Soustředíme se na to, abychom v našem sortimentu měli i pro tento progresivní trend stavebnictví odpovídající technologie,“ říká Martin Věžník, vedoucí obchodního oddělení Regulus spol. s r.o.

„Energeticky úsporná výstavba má stále více příznivců, a to nejen v řadách koncových uživatelů, ale také investorů, protože prokazatelně zvyšují kvalitu bydlení i hodnotu nemovitosti. Na podzim chystáme technologicky i designově velmi povedenou novinku, která – dovolím si říci – najde uplatnění v každém nízkoenergetickém či pasivním domě. Detaily ale veřejnosti představíme opravdu až na veletrhu FOR ARCH,“ doplňuje Pavlína Dostálová ze společnosti JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o.

Sobota 22. září se představí jako Den stavby.Řadu přednášek o nových stavebních materiálech doplní i doprovodný program na téma dřevostavby.

Od úterního zahájení až do pátku proběhne na veletrhu oblíbená Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO s novými obory, kdy se se soutěžními úkoly poperou ti nejlepší z republiky.

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.


Více informací najdete na stránkách www.forarch.cz

Firemní článek