+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Dokonalá souhra – radiátor a tepelné čerpadlo

24.06.2024 Firma: KORADO, a.s. Časopis: 2/2024

Společnost KORADO uvádí na trh nový typ radiátoru RADIK V-POWER, který je určen pro tepelná čerpadla. Radiátor dokáže zvýšit tepelný výkon až o 60 %.

Image 0

V současné době představují moderní způsob vytápění tepelná čerpadla, která fungují při nízkých teplotách v otopné soustavě. Společnost KORADO se proto zaměřila na vývoj radiátoru, který umí pracovat s nízkými teplotami. Při zakoupení tepelného čerpadla se může stát, že stávající radiátory neposkytnou očekávaný efekt tepelné pohody, respektive nepředají dostatek tepla. Technologové v laboratořích KORADO zkoušeli různé varianty, jak výkon zvýšit.

Nové těleso, s názvem RADIK V-POWER má uvnitř zabudovaný autonomní regulátor a je možné ho napojit na stávající otopnou soustavu. Ovládání je velmi jednoduché, pomocí jednoho tlačítka lze zvolit až pět stupňů intenzity a zároveň ovládat zapnutí a vypnutí zabudovaných ventilátorů. Předností radiátoru je možnost zvýšení tepelného výkonu o 60 %. Ve srovnání s podlahovým vytápěním ventilátory výrazně zkracují fázi nahřívání a rychleji zajistí tepelný komfort a pohodu. Každý ventilátor má spotřebu pouhý 1 W a je téměř nehlučný, hodí se tedy do jakékoliv místnosti.

Stisknutím ovládacího tlačítka se otopné těleso jednoduše přepne do režimu chlazení. V horkých letních měsících tak dokáže díky ventilátorům vhánět do místnosti chladný vzduch. V režimu dochlazování umí pracovat s chladnější vodou, kterou některé druhy tepelných čerpadel dokáží dodávat do otopné soustavy pro dochlazování budovy. Vše je navíc řízeno automaticky, díky snímačům teploty systém reaguje na změny požadované teploty a svoje parametry přenastaví.

Hlavní výhody RADIK V-POWER:

  • Radiátor pro efektivní využití tepelné energie z nízkoteplotních zdrojů – tepelných čerpadel.
  • Moderní konstrukce a design tělesa, který se hodí do každého interiéru.
  • Můžete jej použít k vytápění i dochlazování.
  • Možnost nastavení stupně výkonu podle požadavků uživatele.
  • Velmi nízká spotřeba elektrické energie od 3 do 13 W.
  • Maximální bezpečnost díky napájení nízkým napětím 12 V.
  • Velmi tichý provoz.
  • Variabilní způsob připojení.

Další novinkou na trhu je přídavný modul s ventilátory RADIK V-POWER SET

Jeho jedinečná konstrukce umožňuje dodatečnou instalaci na radiátory KORADO. SET obsahuje ventilační jednotku, snímače teploty, napájecí konektor s adaptérem, čelní desku a příslušenství pro montáž na stávající radiátor. Můžete také doobjednat prodlužovací kabel. Anebo objednat boční kryty, díky kterým změníte celkový vzhled radiátoru za pár minut. Samozřejmostí je výběr z více než 200 barevných odstínů. Není tedy nutné měnit celý radiátor, v případě potřeby zvýšení výkonu stačí SET jednoduše instalovat na stávající radiátory KORADO typ 22.

www.korado.cz

Image 1

Firemní článek