+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Zdokonalená oběhová čerpadla KSB / ISH 2019

30.05.2019 Firma: KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern Časopis: 3/2019

Německý výrobce čerpadel KSB předvedl na veletrhu ISH 2019 ve Frankfurtu poprvé nejmladší generaci svých vysoce účinných oběhových čerpadel konstrukčních řad Calio S a Calio-Therm S. Používají se v cirkulačních systémech v otopných, ventilačních a klimatizačních soustavách, a také v cirkulačních systémech teplé vody (Calio-Therm S).

Image 1Obr.1 • Zdokonalené čerpadlo „Calio S“ s nově vytvořeným designem a novými funkcemi

Nová čerpadla se od svých předchůdců výrazně liší designem. Při jejich konstruování se vývojáři zaměřili na snadnou obsluhu a vysokou kompatibilitu se stávajícími systémy.

Odvzdušňovací šroub na přední straně umožňuje ruční odvzdušnění a eventuální odblokování čerpadla po dlouhých odstávkách.

Kompletně přepracovaná zástrčka pro síť 230 V je v závitovém provedení, s rovným kabelovým vstupem. Je určena pro snadnou montáž připojovacího kabelu s průřezem vodičů do 1,5 mm2. Pro omezené prostory je jako alternativa k dispozici také úhlová zástrčka. Zástrčky jsou konstruované tak, aby čerpadlo ­Calio S bylo možné jednoduše, rychle a beze změny kabelové koncovky instalovat jako náhradu výrobků nejdůležitějších konkurentů.

Výsledkem měření ve zkušebním akustickém zařízení KSB byly hodnoty hluku pod 30 dB(A). Nová čerpadla se tak řadí k nejtišším oběhovým čerpadlům pro vytápění na trhu.

Tlačítka a symboly na displeji umožňují snadné ovládání. Úsporné LCD zobrazovací pole ukazuje provozní stav a alternativně aktuální elektrický příkon, průtok a dopravní výšku.

Je-li aktivována funkce nočního poklesu, identifikují čerpadla při kontinuálním poklesu teploty média minimální požadavek topného výkonu. V důsledku toho automaticky redukují žádanou hodnotu o 30 %. Při rostoucí potřebě topného výkonu se čerpací agregát přepne zpět na původně nastavenou hodnotu.

Pro aplikace vyžadující dopravní výšky až 8 metrů budou od poloviny roku 2019 k dispozici dvě dodatečné konstrukční velikosti Calio S 25-80 a Calio S 30-80.

Čerpadla se dodávají ve standardních stavebních délkách 130 mm a 180 mm, a to z šedé litiny nebo z nerezové oceli. Všechna čerpadla se stavební délkou 180 mm jsou sériově vybavena tepelnou izolací.


Kontakt: Ing. Tomáš Mánek, tel.: 2410 90 213, mobil: 727 913 097, e-mail: tomas.manek@ksb.com

Firemní článek