Wilo se stává dalším dodavatelem technologií pro úspory energií v řadách APES
Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) přivítala v polovině roku nového člena – společnost Wilo CS, s.r.o., českou pobočku světového výrobce čerpadel. Wilo na českém trhu působí od roku 1994 a udržuje si silnou pozici díky špičkové technologii založené na 150 letech zkušeností.
Německý rodinný koncern Wilo SE patří k nejvýznamnějším výrobcům čerpací techniky na světě, ostatně jeden ze zakladatelů firmy je vynálezcem oběhového čerpadla. Na českém trhu patří značka Wilo k nejrozšířenějším a je vnímána jako lídr v oblasti inovací.
„Naše společnost je mimořádně invenční, a také proto nám nestačí orientovat se pouze na výrobu. Naším cílem je přinášet zákazníkovi přidanou hodnotu. Pokud neporozumíte záměru zákazníka a budete dodávat jen technologii, neuspějete,“ vysvětluje Jan Cidlinský, ředitel společnosti Wilo CS. „Proto jsou součástí naší nabídky také služby v oblasti energetické účinnosti – a právě zde se s APES velmi dobře doplňujeme,“ dodává.
Wilo CS není na poli energetických služeb se zárukou úspor (EPC) žádným nováčkem. Její čerpadla zefektivňují nakládání s energiemi například v Obecním domě, Rudolfinu, Psychiatrické nemocnici Bohnice nebo ve věznicích Valdice a Pankrác.
Vstup Wilo CS je přínosem pro APES také z toho ohledu, že se jedná o mimořádně progresivní společnost v oblasti ESG – její výrobní závod v Dortmundu je CO2 neutrální a o totéž usiluje i česká pobočka. „Dalším důvodem je možnost sdílení zkušeností s využíváním čerpadel, která dnes tvoří nedílnou součást EPC projektů,“ připomíná Miroslav Marada, předseda APES.
Wilo se stává 35. členem APES a rozšíří tak sekci technologických partnerů asociace, mezi něž patří například Colmark, Hoval, Lamberga a Systherm.
O APES
Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) vznikla v roce 2010 s cílem podporovat a rozvíjet trh s energetickými službami v České republice. Klíčovou oblastí činnosti APES je podpora a standardizace metody EPC (Energy Performance Contracting), tedy energetických služeb se zárukou úspor.
Díky projektům realizovaným metodou EPC bylo v České republice proinvestováno již 9,4 miliardy korun. Jen za poslední dva roky dosáhl objem investic stejné výše jako za předchozích téměř třicet let. Významnou novinkou je, že metodu EPC nově mohou využívat také organizační složky státu – například ministerstva, úřady či soudy – díky možnosti financovat projekty prostřednictvím dodavatelského úvěru. To otevírá cestu k energetickým úsporám až ve dvou tisících státních objektech.
- Letiště Praha na cestě k uhlíkové neutralitě: Moderní čerpadla Wilo snižují ekologickou stopu
- Pražské Rudolfinum šetří náklady díky úspěšné realizaci projektu EPC. Významný podíl na dřívějším splacení investice měla i nová oběhová čerpadla
- Jičínská nemocnice modernizovala chladicí systém, pacienti i personál pocítí výrazné zlepšení
- Evropské kompetenční centrum společnosti Wilo pro úpravu vody vzniká v České republice
- Společnost Wilo upozorňuje na důležitost revize čerpadel před sezónou chlazení