+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Všestranné použití osvědčených směšovacích ventilů Novamix od společnosti Taconova

16.08.2022 Firma: TACONOVA PRODUCTION , s.r.o.

Ať už jde o vytápění, sanitární nebo solární systémy, směšovací ventily švýcarského výrobce Taconova s výrobním závodem v jihočeském Velešíně se používají téměř ve všech relevantních oblastech stavebnictví. Ventily NovaMix pracují zcela autonomně, bez další pomocné energie a zajišťují tak větší komfort, bezpečnost a energetickou účinnost v mnoha důležitých oblastech stavebních technologií.

Image 0Schematické znázornění směšovacích ventilů Taconova NovaMix pro centrální přípravu teplé vody se solárním ohřevem. (foto: Taconova Group AG)

Například v instalaci pitné vody. V závislosti na konstrukci jsou směšovací ventily NovaMix ideální pro instalaci na centrálním místě – zde je lze ideálně kombinovat se solárními termálními systémy – nebo přímo před odběrným místem. Ventily snižují vysoké teploty teplé vody na konstantní teplotu při odběru teplé vody, čímž zajišťují ochranu před opařením, což je neocenitelná výhoda například ve vícegeneračních domácnostech. Kromě toho zvyšují dostupný výdej teplé vody.

Image 3

Všestranné použití v otopných systémech

Směšovací ventily lze použít také v systémech plošného vytápění – v podlahách, stropech, stěnách nebo při aktivaci betonových jader – pro směšování požadované teploty proudění nebo jako rozdělovací ventily pro oddělení média v oblasti vytápění a klimatizace. Ventily Taconova hrají ústřední roli rovněž v regenerativních energetických systémech, především při nabíjení zásobníků kotlů na tuhá paliva. Jejich použitím se působí proti tvorbě kondenzátu, zejména v procesu vypalování. Tím se výrazně snižuje tvorba dehtu a koroze kotle.

Image 1Schematické znázornění před místem odběru vzorků pomocí NovaMix Compact. (foto: Taconova Group AG)

NovaMix Value: univerzální řešení pro všechny kategorie budov

Jako automatický termostatický směšovací ventil zajišťuje NovaMix Value nejen konstantní teplotu směšované vody v místě odběru, ale má také tři regulovatelné teplotní rozsahy (20–50 °C, 45–65 °C, 35–70 °C) a u DN 15, 20 a 25 tři různé rozměry ventilu. Díky použití speciálně vyvinutých pojistek proti zpětnému toku nejsou nutná žádná další těsnění. Ventily mají hodnotu průtokového součinitele Kvs pouze o 0,1 nižší než u ventilů bez pojistek proti zpětnému toku. Další zvláštností je, že regulační píst má těsnění na obou stranách – a to i u velkokapacitních směšovacích ventilů – což na jedné straně zajišťuje ochranu proti opaření a na druhé straně snižuje nežádoucí příměsi studené vody na minimum. To umožňuje maximální využití skladovací teploty. Kromě toho nepřilnavá povrchová úprava tělesa ventilu působí proti usazování vodního kamene, čímž eliminuje údržbu a zajišťuje dlouhou životnost.

Image 2Schematické znázornění funkce odklonění. (foto: Taconova Group AG)

Všechny směšovací ventily NovaMix jsou plynule nastavitelné a vyznačují se vysokou přesností regulace. Pro aplikace v solárním sektoru není potřeba dalších verzí, protože tuto oblast pokrývá jeden ventil společnosti Taconova. To šetří čas a náklady na skladování. Speciální těsnění ventilů snižují příměs studené vody v různých ventilech na minimum. Povlak proti ulpívání vodního kamene zajišťuje dlouhodobě spolehlivý a bezúdržbový provoz.

Image 4NovaMix Value se používá především v sanitárním sektoru jako regulační zařízení pro snížení teploty teplé vody ze zásobníků. Je možné jej použít i pro řadu dalších aplikací, kde je vyžadována konstantní teplota míchání. (foto: Taconova Group AG)

Více informací:

Taconova Group AG
Kostelecká 879/59 | CZ-19600 Praha 9
T: +420 283 930 810 | F: +420 266 310 386
cesko-slovensko@taconova.com, taconova.cz 


Společnost Taconova Group AG se sídlem v Curychu, ve Švýcarsku, je předním výrobcem inovativních hydraulických řešení pro použití v oblasti topení, sanity a solární energie v obytných a komerčních nemovitostech. Přes 60 let zkušeností ve vývoji inteligentní techniky pro budovy ručí Taconova za vysoce efektivní řešení, prvotřídní zákaznický servis a vynikající „Swiss Engineering“. Taconova dodává komfortní řešení, která šetří zákazníkům čas a náklady. Společnost se zaměřuje především na hydraulické vyvažování, armatury a čerpadlovou techniku, plošná vytápění a systémovou techniku. K hlavním trhům Taconova Group patří USA, Velká Británie, severské státy Evropy, Německo, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko a celá řada dalších zemí po celém světě. Taconova je dceřinou společností rodiny společností Taco, nadnárodní rodinné společnosti třetí generace se sídlem v Cranstonu na Rhode Islandu v USA.
Firemní článek