+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Video: V domě, kde radiátory Zehnder Charleston perfektně slouží – funkčně i esteticky

Při rekonstrukci domu hledali majitelé efektivní způsob vytápění. Radiátory Zehnder Charleston jsou vhodné také pro nízkoteplotní otopné soustavy a napomáhají tak dosáhnout požadovaných úspor při spotřebě tepelné energie. I zde plní velmi dobře svou primární funkci, navíc představují také výrazný estetický prvek v interiéru.

Image 0Obr. 1 • Se svou výškou 1800 mm je v prostoru kuchyně umístěný radiátor Zehnder Charleston v provedení Technoline lesk naprosto nepřehlédnutelný. „© Zehnder Group“

Interiér objektu, který je starý více než 150 let, byl v rámci kompletní rekonstrukce zařízen převážně v moderním duchu, ovšem sladěn s typickými venkovskými prvky.

Do obytného prostoru padla volba na ocelové článkové radiátory, pro jejich vysokou výkonnost a účinnost. Například oproti litinovým tělesům se radiátory Zehnder Charleston vyznačují rychlým náběhem na požadovanou teplotu. Pružněji také reagují na požadavek snížení teploty a zbytečně nepřetápí interiér.

Vhodné také pro nízkoteplotní soustavy

Rodina vytápí dům nízkoteplotní soustavou za využití kondenzačního kotle s teplotním spádem 55/45/20°C. Pro tyto zdroje tepla jsou radiátory Zehnder Charleston se svislými trubkami a daným průtokem topného média velmi dobře použitelné.

Zejména díky výjimečné konstrukci a rozměrové variabilitě umožňují optimalizovat velikost použitého tělesa.

Image 2Obr. 2 • Tepelně efektivní článkové radiátory Zehnder Charleston jsou elegantní rovněž v základním bílém provedení. Jejich instalaci usnadnil systém rychloupínací sady Zehnder EasyFix. Dodané radiátory jsou vybaveny již ve výrobě integrovaným termostatickým ventilem Completto. „© Zehnder Group“

180 cm vysoký Zehnder Charleston jen tak nepřehlédnete

Image 4Obr. 3 • S radiátory Zehnder Charleston je snadné nalézt řešení pro každý interiér. Můžete si zvolit jakoukoliv délku (počet článků x 46 mm), hloubku od 62 do 210 mm (2 až 6-trubková varianta) a výšku 260 až 3000 mm, s mnoha způsoby připojení. „© Zehnder Group“
 

V domě na místě původní hájovny byly osazeny radiátory s běžnou výškou 600 mm v různých délkách, od 15-ti až po 29 článků. Také hloubka tělesa je variabilní, zde bylo navrženo provedení dvou- až pětitrubkové.

Výjimkou je radiátor umístěný v kuchyni, který se stal zajímavý také z estetického hlediska. Se svou výškou 1800 mm je naprosto nepřehlédnutelný a přirozeně dominuje prostoru.

Speciální provedení v průhledném laku Technoline

Specifikou je vedle bílé barvy použití laku Technoline, kovového „industriálního“ povrchu. Tato speciální povrchová úprava – prášková barva, která se po vypálení v peci stává průhlednou – demonstruje jedinečnost a originalitu odstínů oceli a broušených svárů.

Image 3Obr. 4 • V průhledném laku Technoline se velice dobře hodí do interiérů zařizovaných v osobitém industriálním nebo přírodním stylu. K dostání také v matné verzi. „© Zehnder Group“

Majitelka domu k výběru radiátoru dodává: „Máme rádi kvalitní a nadčasové věci. Radiátor Zehnder Charleston nás zaujal svým vzhledem již při návštěvě showroomu a myslíme si, že jsme vybrali dobře. Zaujmou každého, kdo k nám přijde na návštěvu.“

Kvalitní produkt do koupelny za příznivou cenu

Zehnder Virando přináší ideální řešení pro příznivce klasického tvaru koupelnového radiátoru s vysokou kvalitou za dobrou cenu. Dvouvrstvé lakování zaručuje dlouhou životnost, vyšší odolnost proti mechanickému poškození i korozi a lepší vzhled. Vedle standardního rovného provedení je v nabídce také provedení prohnuté, Zehnder Virando Bow.

Image 5Obr. 5 • Výjimečně široká nabídka rozměrů a provedení radiátoru Zehnder Virando nabízí řešení pro každou koupelnu. Je k dispozici v téměř 50 barvách, a to jak pro teplovodní, kombinované, tak i čistě elektrické vytápění. Výborný poměr kvality a ceny. „© Zehnder Group“
 

Pro tuto konkrétní koupelnu byl vybrán radiátor v bílé barvě o šířce 60 cm, umožňující snadné zavěšení osušek.

Zpět k Charlestonu – vskutku všestranný radiátor

Image 1Obr. 6 • Také v zákoutí domu určeném pro odpočinek se radiátory krásně vyjímají. Zároveň ale bezchybně plní svou primární úlohu – vyvolat u obyvatel příjemný pocit tepla díky vysokému podílu sálavé tepelné složky. „© Zehnder Group“

Společnost Zehnder vyvíjí tohoto klasika mezi radiátory Zehnder Charleston po dobu desítek let. Požadavky moderního životního stylu, nejnovější technické inovace i špičkové současné výrobní technologie udělaly z článkového trubkového radiátoru Zehnder Charleston nadčasový produkt.

Objevte všechny možnosti Zehnder Charleston

Přesvědčte se sami, že i radiátory mohou být krásným designovým předmětem, které váš interiér nejen spolehlivě vyhřejí, ale také jej ozvláštní.

Designové radiátory do koupelny i obytného prostoru – online přehled


Profil společnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3.500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.
Firemní článek