+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Ušetřete roční náklady na elektrickou energii díky moderním čerpadlům Wilo

19.05.2022 Firma: WILO CS, s.r.o. Časopis: 2/2022

V současné době, kdy dochází ke zdražování elektrické energie na území Evropy včetně České republiky, je na čase začít přemýšlet, jaké spotřebiče pro chod domácnosti využíváme a jaké náklady jsou s nimi spojené. Vysokou spotřebou energie se jednoduše zbytečně vyhazují velké peníze a znečišťuje životní prostředí.

Image 0

Již jsme se naučili kupovat energeticky úsporné ledničky, pračky nebo televize. Energeticky úsporná žárovka je dnes tržním standardem. Některé spotřebiče však nemáme denně na očích, ale přesto je využíváme každý den, například během topné sezóny. Hlavní příkladem mohou být oběhová a cirkulační čerpadla. Ve starších otopných soustavách je stále hodně standardních čerpadel starších typů tzv. třírychlostních, které se vyznačují vysokou spotřebou elektrické energie s konstantním třístupňovým nastavením čerpadel.

V současné době již tyto produkty starého typu nedodržují tzv. ErP směrnici. Dnes se prodávají elektronicky řízená čerpadla regulující otáčky, která nejenom že mají lepší nastavení a více funkcí, ale také šetří elektrickou energii až o 80 % oproti čerpadlům starého typu. Na grafu níže je srovnání běžných spotřebičů a oběhových čerpadel pro porovnání spotřeb elektrické energie. Cena elektrické energie je počítána 5 Kč·kWh–1 a spotřeba jednotlivých spotřebičů je průměrná v českých domácnostech.

Začátkem tohoto roku společnost Wilo představuje nejnovější a nejmodernější oběhové čerpadlo Stratos PICO splňující ErP směrnici, které nejenom šetří elektrickou energii, ale též díky funkci Dynamic Adapt Plus je oproti konkurenčním značkám elektronických čerpadel ještě úspornější – dokáže ušetřit až o 20 %navíc.

Co je vlastně funkce Dynamic Adapt Plus?

Tato funkce znamená automatickou regulaci výkonu čerpadla dle otopné soustavy. Oproti jiným značkám průběžně vyhodnocuje a reguluje výkon čerpadla. Jednorázové přizpůsobí regulaci otáček na začátku instalace. Stratos PICO dokáže automaticky průběžné reagovat na změny v topném systému.

Velkou výhodou je též jednoduchá montáž, a hlavně jednoduché nastavení a to již díky zmíněné funkci Dynamic Adapt Plus, kromě toho i díky velkému plně grafickému LED displeji s jednoduchým ovládáním pomocí zeleného tlačítka.

Nedílnou součástí nejmodernějších čerpadel je též konektivita. Čerpadlo Stratos PICO lze rozšířit o Wilo-Smart Connect modul BT a díky tomu získáte rozšířené digitální funkce, jako je monitorování a nastavení čerpadla, a zároveň uložení kontaktních údajů na instalačního technika v samotném čerpadle.

Image 1

Více informací naleznete na stránkách www.wilo.cz.

Image 2

Firemní článek