+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Test potvrdil inhibiční účinek klimatizací Panasonic s nanoe X proti COVID-19 v místnosti

Panasonic oznámil, že globální výzkumná společnost Texcell jako první v Evropě potvrdila inhibiční účinek klimatizací Panasonic s vestavěnou technologií nanoe X na nový koronavirus (SARS-CoV-2). Texcell ověřil 91,4% inhibiční účinek na COVID-19 v prostoru o objemu 6,7 m3 po dobu 8 hodin.

Image 1

Nanoe X je technologie, která shromažďuje neviditelnou vlhkost ve vzduchu a aplikuje na ni vysoké napětí vedoucí ke vzniku „hydroxylových radikálů obsažených ve vodě“. Hydroxylové radikály inhibují růst znečišťujících látek, jako jsou některé bakterie a viry. Ty bývají silně oxidační a vysoce reaktivní, a proto mají krátkou životnost. Uzavřením v malých částicích vody má nanoe X dlouhou životnost, takže se šíří na dlouhé vzdálenosti a má inhibiční účinek jak ve vzduchu, tak na přilnavých látkách.

V září 2020, ve spolupráci se společností Texcell1, Panasonic ověřil inhibiční účinek technologie nanoe X s výhodami hydroxylových radikálů na COVID-19 v malém testovacím prostoru o objemu 45 litrů s využitím nanoe X generátoru. V dalším výzkumu Panasonic přistoupil k testování pomocí klimatizace s nanoe X ve větším zkušebním prostoru. I za těchto obtížných okolností Texcell potvrdil, že nanoe X má 91,4% inhibiční účinek na nový koronavirus v prostředí o objemu 6,7 m3 po dobu 8 hodin. Toto testování bylo provedeno v uzavřeném laboratorním prostředí a nebylo určeno k posouzení jeho účinnosti v nekontrolovaných obytných prostorech.

Panasonic provádí výzkum technologie nanoe od roku 1997 a ověřil jeho účinnost v různých oblastech, včetně inhibice patogenních mikroorganismů (bakterie, houby a viry) a alergeny, odbouráváním PM 2,5 částic, které mají nepříznivé účinky na lidský organismus2.

Panasonic bude i nadále zkoumat a rozvíjet potenciál technologie nanoe X k vyřešení možných rizik spojených se znečištěním ovzduší, jako jsou nové patogenní mikroorganismy a vytvářet tak zdravé prostředí pro lidi po celém světě.

Reference:

 • Testování inhibičního účinku klimatizace s nanoe X na nový koronavirus (SARS-CoV-2) v prostoru 6,7 m3.

Přehled

 • Srovnávací ověření bylo provedeno v prostoru 6,7 m3 obsahujícím nový koronavirus. (SARS-Cov-2)

Výsledky

 • Více než 91 % aktivity nového koronaviru (SARS-CoV-2) bylo inhibováno během 8 hodin.

Metodika a údaje

 • Organizace: Texcell (Francie)
 • Subjekt:nový koronavirus (SARS-CoV-2
 • Zařízení:klimatizace s nanoe X (Etherea model CS-Z25VKEW)
 • Metoda:
  – Klimatizace Etherea s nanoe X instalovaná v prostoru o velikosti 6,7 m3.
  – Gáza nasycená roztokem viru SARS-CoV-2 byla vystavena klimatizaci s nanoe X ze vzdálenosti 0,7 m v místnosti 6,7 m3 po dobu 24 hodin.
  – Byl měřen a použit k výpočtu inhibice infekční titr viru.

Výsledek testu

Zkušební subjekt

Míra inhibice

Prostor

Čas

SARS-CoV-2

42,4 %

6,7 m3

4 hodiny

SARS-CoV-2

91,4 %

6,7 m3

8 hodin

SARS-CoV-2

99,7 %

6,7 m3

24 hodin

1) Texcell je globální výzkumná organizace, která se specializuje na testování virů, imunoprofylaxi, výzkum a vývoj nebo buněčnou banku GMP pro potřeby třetích stran. S více než 30 lety zkušeností a s kořeny v Pasteurově institutu v Paříži je společnost Texcell dlouhodobě uznávaná pro své odborné znalosti v oblasti testování virů se širokou škálou protokolů pro detekci náhodných agentů.

2) Hlavní verifikační studie
– 12. 5. 2009: Byly ověřeny pozitivní účinky nabitých vodních částic na viry, bakterie a zemědělské chemikálie.
– 20. 10. 2009:Byl ověřen nový účinek inhibice nabitých vodních částic na virus chřipky.
– 20. 2. 2012:Byl ověřen supresní účinek nabitých vodních částic na alergeny, bakterie, houby a viry související s domácími mazlíčky.
– 16. 1. 2014:Elektrostatické atomizované vodní nanočástice účinně rozkládají částice PM2,5 a inhibují množení plísní z Yellow Dust.


Pro více informací navštivte www.aircon.panasonic.eu

Firemní článek
Související produkty
Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla
detail
Nová řada fan-coil jednotek Panasonic
detail
PANASONIC - Úspora energie, komfort a zdravý vzduch
detail
PANASONIC – Nové provedení venkovních jednotek PACi
detail
PANASONIC představil chlazení postavené na CO2
detail