+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea Generace J je nyní dostupné i jako monoblok

Panasonic představil nejnovější přírůstek do svého sortimentu účinných rezidenčních tepelných čerpadel vzduch / voda – monoblok Panasonic Aquarea Generace J s chladivem R32. Hodí se ideálně do novostaveb a nízkoenergetických domů, kde navíc zabírá minimum místa. Chladivo je totiž uzavřeno v malé venkovní jednotce a do objektu je přivedeno pouze potrubí s topnou vodou.

Image 1
  • Speciálně navrženo pro novostavby a nízkoenergetické domy
  • Chladivo R32 s nízkým GWP a energetická třída A+++ (při 35 ºC)
  • Kompaktní design pro instalaci v omezeném prostoru

Monoblok Aquarea Generace J zajistí pro domácnost přípravu teplé vody (TV) a dodávku tepla pro radiátory i podlahové vytápění. Zajistí rovněž chlazení, např. přes fan coil jednotky Aquarea Air. Nová řada tepelných čerpadel je vzhledem ke své kompaktnosti vhodná pro širokou škálu instalací, ať už jde o novostavby či rekonstrukce. Je schopna dosáhnout teploty vody na výstupu až 60 °C i při venkovní teplotě –10 °C. Nová Generace J poskytuje proti předchozí generaci až o 25 % vyšší výkon při vytápění a během chlazení dokonce až o 30 %.

Kompaktní venkovní jednotka šetří místo

Díky elegantní konstrukci v podobě monobloku zabírá čerpadlo minimum prostoru. Veškeré chladivo je uzavřeno v malé venkovní jednotce, takže do objektu je přivedeno pouze potrubí s topnou vodou. Monoblok Aquarea Generace J lze tedy snadno instalovat do míst s omezeným prostorem nebo jej využít při instalacích, které vyžadují esteticky příjemný a nenápadný design. Pro další úsporu místa lze monoblok instalovat v kombinaci s combo nádržemi, kombinující zásobník TV a vyrovnávací nádrž.

Efektivní technologie šetrná k životnímu prostředí

Panasonic klade důraz na udržitelnost, která je v popředí jeho inovací, a monoblok tak nabízí podstatné výhody pro koncového uživatele z hlediska dopadu na životní prostředí. Díky pokročilé technologii tepelných čerpadel vzduch / voda Panasonic je řada Aquarea mimořádně účinná a šetrná k životnímu prostředí i při venkovních teplotách až –20 °C.

Vzdálená kontrola vytápění a chlazení

Nový monoblok je také kompatibilní s řešením Aquarea Smart Cloud pro koncové uživatele. Tento řídicí systém umožňuje dálkově ovládat celou řadu funkcí vytápění a chlazení, včetně sledování spotřeby energie z hlediska možností energetických úspor a nákladů.

Kromě toho může být monoblok připojen ke službě Aquarea Service Cloud. Ta umožní technikům servisní společnosti vzdáleně přistupovat k topným a chladicím systémům svých zákazníků, nastavovat je a diagnostikovat případné poruchy na dálku. Díky tomu může servisní firma šetřit náklady svým klientů, protože vzdáleně spravuje čerpadlo tak, aby fungovalo maximálně efektivně a ekonomicky. A v případě poruchy má rovněž možnost přes Aquarea Service Cloud na dálku přesně zjistit, jaká část systému či díl potřebuje opravit.

Na českém trhu se tepelné čerpadlo monoblok Panasonic Aquarea Generace J začne nabízet od srpna 2020 ve výkonové řadě 5, 7 a 9 kW (jednofázové modely).


Více informací naleznete na www.aircon.panasonic.eu.

O divizi Panasonic Heating & Cooling

Panasonic vyrobil první klimatizační jednotku již v roce 1958 a v současné době patří k lídrům na trhu s vytápěcí a chladící techniky. Každoročně vyrábí přes 200 milionů kompresorů a jeho produkty se prodávají ve 120 zemích světa. Panasonic se specializuje na inovativní řešení pro 4 oblasti – vytápění a klimatizace pro rodinné domy, kanceláře, firmy a průmyslové areály. Společnost klade důraz na kvalitu svých řešení, jejich funkční a moderní design i na dodržování nejpřísnějších standardů a norem – především pokud jde o vysokou energetickou účinnost a snižování ekologické zátěže a hlučnosti nabízených řešení. Pro více informací navštivte www.aircon.panasonic.eu.

Firemní článek
Související produkty
Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla
detail
Nová řada fan-coil jednotek Panasonic
detail
PANASONIC - Úspora energie, komfort a zdravý vzduch
detail
PANASONIC – Nové provedení venkovních jednotek PACi
detail
PANASONIC představil chlazení postavené na CO2
detail