+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Nový kotel H412EKO s ručním přikládáním o výkonu 12 kW a kotel s ručním přikládáním splňující podmínky ekodesignu H416EKO-U

01.02.2016 Firma: OPOP spol. s r. o. Časopis: 1/2016

Začátek roku 2016 je ve znamení nových produktů společnosti OPOP. Na trh uvede kotel H416EKO-U s výkonem 16 kW, který splňuje přísná kritéria ekodesignu, díky tomu je kotel zařazen do dotačního programu a bude možné na něj čerpat kotlíkové dotace.

Image 1

Zároveň bude nabídka rozšířena o kotel H412 EKO s výkonem 12 kW. Tento kotel bude určen pro spalování hnědého uhlí a bude splňovat přísná kritéria 4. třídy dle ČSN EN 303-5.

Kotle H412 EKO i H416 EKO-U jsou určeny pro spalování hnědého uhlí při výkonu 12 respektive 16 kW a jsou vhodné pro použití v rodinných domech či dalších menších objektech.

Image 0

Objemná násypná šachta kotlů umožňuje naložit velké množství paliva a prodlužuje intervaly mezi přikládáním. Bonusem pro uživatele kotlů H412 EKO bude stejná velikost násypné šachty jako je u kotle H416 EKO. Velký přikládací otvor umožňuje snadné přikládání paliva.

Tloušťka plechů kotlového tělesa je 5 mm což prodlužuje životnost kotle, navíc výrobce poskytuje na kotlové těleso záruku 5 let.

Kotle jsou vybaveny litinovými posuvnými rošty a roštovací pákou pro snadné roštování paliva a dochlazovací smyčkou pro bezpečný provoz kotle.

Navíc jsou kotle připraveny pro eventuální budoucí použití peletového hořáku, takže uživatelé, kteří se v budoucnu rozhodnou pro automatické pohodlnější vytápění peletami budou mít kotel pro tuto změnu připraven.

Díky unikátní konstrukci předehřevu primárního a sekundárního vzduchu je dosažena vysoká účinnost kotle okolo 85 %. Ta zajišťuje efektivní využití a nízkou spotřebu paliva, tím šetří uživatelům náklady na vytápění.

Předepsaných emisních limitů je dosaženo bez použití řídicí jednotky a ventilátoru, což jednak umožňuje provoz s nulovou spotřebou elektrické energie a současně nízkou pořizovací cenu kotle.

Ve spojení s nízkou cenou hnědého uhlí jsou H416 EKO-U i H412 EKO tepelnými zdroji s velmi nízkými náklady na vytápění, nízkou pořizovací cenou a jednoduchou obsluhou a údržbou.

Kotle H416EKO-U a H412 EKO jsou vyráběny se stejnými připojovacími rozměry jako předcházející řady kotlů H412, H418, H41. Výměna kotlů je tak rychlá a snadná. Kotel lze využít i v samotížných systémech.

Firemní článek