+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Novinka:Magnetické filtry DIRTSTOP® XL s duálním magnetem

02.06.2023 Firma: IVAR CS spol. s r.o.

Kapalina, cirkulující v uzavřených okruzích otopných a chladicích systémů, obsahuje nečistoty, které mohou způsobit poškození nebo snížení životnosti komponentů, jako jsou zdroje tepla, alternativní zdroje, oběhová čerpadla, regulační prvky, vyvažovací ventily, měřiče spotřeby apod. Funkce separace / odloučení mechanických a magnetických nečistot je proto nezbytná pro zajištění maximální tepelné výměny a celkové účinnosti otopného / chladicího systému, který je pak chráněn po mnoho let díky pravidelné údržbě a čištění.

Image 1Dirtstop XL

Nečistoty mohou být mechanického a železitého původu

Kovové části otopných systémů podléhají korozivním jevům a uvolňují do vody nečistoty železitého původu. Nečistoty neželezitého (minerálního) původu, jako je například jemný písek nebo uvolněné minerální inkrustace se mohou usazovat v místech systému s malým průtokem, způsobují hydraulický odpor, zvyšují hlučnost a způsobují další poruchy funkčnosti otopných nebo chladicích systémů.

Široká nabídka magnetických filtrů řady DIRTSTOP

Vzhledem ke zmíněné problematice a prevence ochrany systémů je v nabídce společnosti IVAR CS spol. s r.o. několik typů kvalitních, a především účinných magnetických filtrů řady DIRTSTOP. Na základě požadavku trhu a zpětné vazby od zákazníků byla nabídka rozšířena o nové technicky sofistikované provedení magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP XL. Jedná se o zcela nové technické provedení s duálním magnetem, které významným způsobem zvyšuje účinnost magnetického filtru.

Nový IVAR.DIRTSTOP XL kombinuje tři principy filtrace pro zajištění maximální účinnosti.

Filtrační funkce 1: Cyklonová vložka / hrubé odstranění nečistot

Speciální cyklonová vložka je navržena tak, aby byl do cyklonového průtoku uveden celý objem průtočné vody. Tím je docíleno odstředivé síly působící na částice nečistot, které jsou těžší než částice kapaliny. Odstředivou silou jsou částice nečistot separovány z kapaliny, naráží na vnitřní stěnu magnetického filtru a usazují se na dně sběrné komory.

Filtrační funkce 2: Duální magnet / odstranění jemných železitých nečistot

Kapalina se po průchodu cyklonovou vložkou dostává do kontaktu se dvěma (duálními) silnými neodymovými magnety s magnetickou indukcí 12 000 Gaus, které zabezpečují odloučení všech železitých (magnetických) nečistot. Magnety lze snadno vyjmout a umožnit tak železitým nečistotám klesnout a usadit se na dně sběrné komory.

Filtrační funkce 3: Filtrační sítko / odstranění neželezitých nečistot

Po průchodu kapaliny duálním magnetem dochází k průtoku skrze speciálně navržené filtrační sítko ve tvaru „S” s porozitou 800 μm, které dokončuje proces filtrace a zbavuje kapalinu neželezitých (minerálních a mechanických) nečistot. Ve srovnání s klasickými filtry a filtračními sítky válcového tvaru je při ekvivalentním průtoku cirkulující kapaliny dosažena vyšší úroveň filtrace a odstranění nečistot.

Image 0Princip funkčnosti cyklonového filtru s duálním magnetem

Image 2Tepelná izolace filtru

Nový výrobek, nové technické parametry, nové možnosti

Některé změny technických parametrů přispěly k širší použitelnosti magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP XL v praxi. Jednou z nich je zvýšení maximálního průtoku do 4,4 m³/h a velká sběrná komora o objemu 450 ml pro dekantaci nečistot, která snižuje frekvenci proplachování a odkalení nečistot. Kapacita sběrné komory je klíčová proto, aby mohl být shromážděn co největší objem nečistot předtím, než bude nutná údržba. Zabraňuje, aby se nečistoty zvedaly zpět do horní části filtru turbulencí kapaliny. V případě potřeby lze spodní díl IVAR.DIRTSTOP XL snadno vyjmout, zkontrolovat a vyčistit.

Samozřejmostí jsou i integrované kulové uzávěry pro možnost odpojení filtru od systému, ruční odvzdušňovací ventil, vypouštěcí kulový uzávěr s krytem a otvor pro aplikaci profesionálních inhibitorů úpravy otopné vody IVAR.SENTINEL. Volitelné příslušenství je tepelná izolace magnetického filtru, kterou lze objednat pod objednacím kódem 520320.

Image 3Technické a provozní parametry

Magnetický filtr IVAR.DIRTSTOP® XL kombinuje trvalou a účinnou ochranu s kompaktními rozměry a velmi snadnou instalací. Periodické čištění se provádí snadno a rychle, bez vypouštění systému.

V případě zájmu o uvedený sortiment magnetických filtrů nás kontaktujte na e-mailové adrese info@ivarcs.cz. Podrobné technické informace včetně návodu k použití naleznete na odkazu zde.   

Firemní článek