+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Novinka Aquarea EcoFleX spojuje výhody klimatizace a tepelného čerpadla vzduch-voda

Panasonic Heating & Cooling Solutions uvádí na trh tepelné čerpadlo Aquarea EcoFleX. Tento inovativní systém vytápění a chlazení kombinuje ty nejlepší vlastnosti klimatizace a tepelného čerpadla vzduch-voda. Nabízí mimořádnou energetickou účinnost při topení i chlazení, tichý provoz, teplou užitkovou vodu pomocí rekuperace tepla, a navíc čistí vzduchu v domácnosti prostřednictvím nanotechnologií.

Image 0Vnitřní a vnější jednotka tepelného čerpadla Panasonic Aquarea EcoFleX

Řešení 2 v 1

Panasonic vyvinul udržitelný a účinný model Aquarea EcoFleX, který poskytuje řešení 2 v 1 propojením ventilační jednotky s technologií Panasonic nanoe™X a teplovodního systému čerpadla vzduch-voda Aquarea. Tento hybridní systém nabízí energeticky účinné vytápění i chlazení, tichý provoz do 22 dB(A), čistší vzduch a nízkou produkci emisí CO2. Je ideální pro majitele rodinných domů, kteří chtějí tepelný komfort po celý rok a energeticky úsporný provoz.

TUV jako bonus

Tepelné čerpadlo nabízí funkci dvojitého vytápění a také rekuperaci tepla v průběhu chlazení kanálovou jednotkou. Odpadní teplo z venkovní jednotky, které při chlazení vzniká, je následně využíváno pro přípravu teplé vody. Navíc při ohřevu TUV běží kanálová jednotka v režimu topení nepřetržitě, a tak nehrozí, že by se snížil tepelný komfort v domácnosti.

V závislosti na instalaci dodává Panasonic Aquarea EcoFleX chladný nebo teplý vzduch přes kanálovou jednotku a zajišťuje pro domácnost ohřev TUV i dostatek teplé vody v radiátorech nebo podlahovém topení.

Inovativní technologie nanoe™X

Aquarea EcoFleX přichází s vestavěnou technologií nanoe™X pro zajištění čistšího vzduchu v domácnosti. Kvalitu vzduchu hlídá 24 hodin a 7 dní v týdnu. „Technologie nanoe X generuje hydroxylové radikály OH. Ty se přirozeně vyskytují v přírodě a dokážou zabránit množení virů, bakterií či plísní tím, že se váží na nežádoucí škodlivé částice obsažené ve vzduchu, které inhibují a rozkládají jejich buněčnou strukturu. Tyto volné radikály OH odeberou vodík z nežádoucí částice, následkem čehož se rozkládá buněčná struktura této částice a vzniká zcela neškodná molekula vody H2O obsažená ve vzdušné vlhkosti. Technologie nanoe X vygeneruje miliardy těchto radikálů za sekundu. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během dvou hodin odstraní z 90 %,“ prozrazuje Radek Vanduch, hlavní technik Panasonic Heating & Cooling Solutions.

Technologie U-Vacua zvyšuje účinnost

Vysoce výkonný vakuový izolační panel, který využívá technologii Panasonic U-Vacua, má v tenkém provedení velmi nízkou tepelnou vodivost. U-Vacua šetří místo a zároveň zvyšuje energetickou účinnost jakéhokoli řešení, které vyžaduje nízké energetické ztráty při přenosu tepla.

Jednoduchá údržba i instalace

Panasonic kladl při vývoji důraz na snadný servis. U Aquarea EcoFleX tedy existuje snadný přístup k hydraulickým částem díky přímému mechanismu otevírání dvířek. Systém také disponuje vylepšeným vodním filtrem, který zajišťuje vynikající parametry odstraňování prachu s méně častou potřebou čištění a údržby filtru. EcoFleX také nevyžaduje vyrovnávací nádrž, což redukuje nároky na prostor, náklady a dobu montáže. Tu navíc zjednodušuje adaptivní kanálová jednotka o výkonu 7,1 kW s generátorem nanoe™X, která umožňuje vertikální i horizontální instalaci.

Image 1Průřez vnitřní jednotkou tepelného čerpadla Panasonic Aquarea EcoFleX

Chytré pohodlí

Systém Aquarea EcoFleX je vybaven Wi-Fi pro chytré ovládání a sledování spotřeby energie. Wi-Fi adaptéry umožňují okamžité připojení k aplikaci Panasonic Comfort Cloud. „Jejím prostřednictvím lze nastavit celý systém, ale také sledovat aktuální spotřebu jednotky i pořídit celoroční podrobný záznam energetické spotřeby. Zvoleným vhodným nastavením se tak majitel stává aktivním iniciátorem ještě efektivnějšího provozu celého systému, což má pozitivní vliv na energetické úspory i životnost systému,” říká Radek Vanduch.

Aquarea EcoFleX lze také ovládat prostřednictvím Aquarea Service Cloud. Toto řešení umožňuje servisním partnerům provádět vzdálenou diagnostiku systému nebo nastavovat provoz tepelného čerpadla na dálku.

Řešení do každého prostoru

Vnitřní jednotka má tělo 600 mm x 598 mm a krásně se hodí do každé kuchyně, prádelny nebo jakékoli jiné vhodné časti domova. Má také vestavěnou velkou 185l nerezovou nádrž na vodu.

Více o tepelném čerpadlu Panasonic Aquarea EcoFleX zjistíte při shlédnutí videa níže.

Pro více informací o produktovém portfoliu Panasonic H&C Solutions navštivte web www.aircon.panasonic.eu.
O Panasonic Group
Panasonic Group je světový lídr ve vývoji inovativních technologií a řešení pro segment spotřební elektroniky, ICT, bydlení, automobilového průmyslu nebo energetiky. Panasonic Group od 1. dubna 2022 funguje jako holding a pod názvem Panasonic Holdings Corporation zastřešuje celkem osm firem. Od svého založení v roce 1918 usiluje Panasonic o co nejvyšší kvalitu svých technologií, pomocí kterých se snaží zlepšovat život svých zákazníků i svět, který je obklopuje. Panasonic Group vykázala k 31. březnu 2022 konsolidovanou čistou roční tržbu v hodnotě přesahující 1,4 bilionu korun (56,4 miliardy EUR). Pro více informací navštivte www.panasonic.com/global.
Firemní článek
Související produkty
Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla
detail
Nová řada fan-coil jednotek Panasonic
detail
PANASONIC - Úspora energie, komfort a zdravý vzduch
detail
PANASONIC – Nové provedení venkovních jednotek PACi
detail
PANASONIC představil chlazení postavené na CO2
detail