+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Nové kovové povrchy podtrhují krásu a zvyšují odolnost radiátorů ze studiové kolekce Zehnder

Pevnost a odolnost povrchů radiátorů vůči poškození nemusí být vždy jen otázkou kvality lakování či počtu vrstev laku. V průmyslovém designu se etablují tzv. PVD povrchy (někdy označované jako tenkovrstvé povrchy) vznikající v procesu, kde se pevný materiál, jako například chrom nebo bronz, odpařuje ve vakuu a ukládá na povrch trubek. Tyto povlaky nejsou pouze vrstvami kovu, ale tenkou, slinutou kovovou nebo kovokeramickou povrchovou vrstvou tvořenou ukládáním materiálů na povrch trubek doslova atom po atomu.  Takto vzniknuvší povrch je vzhledově dokonalý a vysoce odolný proti poškození. A to je, oč tu běží.

PVD (zkratka pro Physical Vapor Deposition) je technologický proces nanášení tenkých vrstev materiálu na povrchy ve vakuu. Umožňuje nanášet mikroskopické vrstvy materiálů kontrolovaně s vysokou přesností, což vede k vyšší odolnosti vůči opotřebení, přispívá k dokonalému vzhledu radiátoru a dokonce k jeho větší energetické účinnosti.

Příkladem dokonalého využití potenciálu PVD povrchů při výrobě radiátorů jsou tři nové metalické povrchy radiátorů ze studiové kolekce Zehnder Studio Collection, které rozšiřují dosavadní nabídku designových koupelnových radiátorů Zehnder Chime a Zehnder Alban v leštěném nerezu o tři atraktivní nové povrchy v provedení kartáčovaný černý chrom, kartáčovaná mosaz a kartáčovaný bronz.

Image 4Detail radiátoru Zehnder Alban v provedení kartáčovaný černý chrom

Image 5Detail radiátoru Zehnder Alban v provedení kartáčovaná mosaz

Image 6Detail radiátoru Zehnder Alban v provedení kartáčovaný bronz

Zehnder jako evropský lídr trhu designových radiátorů uplatnil tuto inovativní technologii nanášení z plynné fáze, aby nabídl zákazníkům odolnost a estetiku, které dále posouvají hranice kvality i designu, v nichž představuje špičku v oboru. Nové metalické povrchy totiž umožní zákazníkům sladit radiátory s designem koupelny – od kohoutků a zástrček přes sprchové hlavice až po věšáky na ručníky.

Image 3Elegance a decentní lesk radiátoru Zehnder Chime v povrchové úpravě kartáčovaná mosaz zaujme nejen odvážné majitele designově náročných koupelen, ale také například restaurátory historických objektů. Kulaté trubky umožňují bezproblémové zavěšování a sundavání ručníků.

PVD technologie byly až dosud spíše doménou jiných odvětví: průmyslové výroby (zejména výroby obráběcích nástrojů či součástek s vysokou odolností a dlouhou životností), výroby elektroniky (především polovodičových zařízení, čipů nebo solárních panelů, kde je potřeba zajistit účinnou obranu proti korozi či chemickým látkám), v optice (k nanášení antireflexních vrstev nebo různých filtrů, minimalizaci odlesků a zvýšení odolnosti vůči poškrábání), v automobilovém průmyslu (k výrobě ochranných povlaků zahrnujících třeba chromování, niklování nebo lakování s metalickým efektem), anebo ve stavebnictví – k výrobě různých kování a dekorativních interiérových prvků.

Obliba PVD technologie roste také díky jejímu menšímu dopadu na životní prostředí. Je šetrnější než klasické povlakování galvanizací, eloxování nebo chromování. Spotřebuje méně energie, protože se provádí při nižších teplotách, omezuje použití toxických chemikálií, minimalizuje množství odpadu a emise. V procesu nanášení nevznikají žádné škodlivé plyny.

Image 1Radiátor Zehnder Chime v provedení kartáčovaný černý chrom se skvěle snoubí s minimalistickými interiéry

PVD povrchy jsou zárukou mimořádné odolnosti radiátorů vůči korozi a oxidaci zejména ve vlhkém prostředí koupelen, účinně odpuzují nečistoty a snadno se udržují. Jejich čištění je velmi snadné – stačí suchý nebo vodou navlhčený hadřík. Designový potenciál této technologie demonstrují právě designové radiátory ze studiové kolekce Zehnder v provedení kartáčovaný černý chrom, kartáčovaná mosaz a kartáčovaný bronz. Zajímá je i vyšší efektivita vytápění. PVD povrchy totiž mohou zlepšit energetickou účinnost radiátorů tím, že odrážejí teplo zpět do místnosti, čímž se snižuje tepelná ztráta a zvyšuje účinnost vytápění. To vede k úspoře energie a nižším provozním nákladům.

Image 2Ušlechtilý vzhled kartáčované mosazi radiátoru Zehnder Chime vynikne v historických objektech, luxusních hotelových, retro i moderních koupelnách. Vynikající odolnost vůči zněčištění a oxidaci zajistí dokonalý vzhled dlouhodobě bez potřeby speciální údržby.

Trvanlivost a dlouhá životnost radiátorů s PVD povrchy dané mimořádnou odolností povrchů jsou pádným argumentem ve prospěch této špičkové technologie, která je atraktivní alternativou pro moderní vytápění interiérů radiátory a pro uživatele vyžadující tu nejvyšší kvalitu, dlouhodobu spolehlivost a uživatelské pohodlí.

Firemní článek