+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Nová klimatizace Panasonic Etherea nabízí krásný design, supertichý provoz i ovládání hlasem

Společnost Panasonic Heating & Cooling Solutions rozšířila svou řadu prémiových rezidenčních klimatizací Etherea o nový model – Etherea ZKE. Jedná se jednu z nejúčinnějších domácích klimatizací Panasonic, protože výkonnostní varianty 2,5 a 3,5 kW spadají ve vytápění i chlazení do nejvyšší energetické třídy A+++. Etherea ZKE rovněž nabízí supertichý provoz a čistý vzduch v domácnosti díky technologii nanoe X.

V domácnostech, jejichž majitelé vsadí na nejnovější model řady Etherea, se nemusejí obávat o kvalitu vzduchu. Ve dne v noci se o jeho kvalitu stará nejnovější generace technologie nanoe X.

Ta využívá při čištění vzduchu miliardy takzvaných hydroxylových radikálů (OH radikály). Jde o molekuly vyhledávající reakci s jinými prvky, jako je například vodík, kterých se zachytí. Díky tomu potlačují množení škodlivin, jako jsou bakterie, viry, plísně a pachy. Dokážou je rozkládat, a tím neutralizovat jejich nepříjemné účinky.

„Tento přirozený proces významně zlepšuje vnitřní prostředí. Nebezpečné látky jsou při rychlém, opakovaném pročištění odstraněny nejen ze vzduchu, ale zároveň z vybavení domácnosti – například ze závěsů, koberců, nábytku nebo rolet. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach, a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během dvou hodin odstraní z 90 %,“ prozrazuje Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic.

Image 0

Nejnovější model Etherea ZKE obsahuje generátor nanoe X třetí generace – Mark 3. Zatímco předcházející model – nanoe X generátor Mark 2 – produkoval 9,6 bilionu hydroxylových radikálů za sekundu, nejnovější generátor Mark 3 jich vyprodukuje až pětkrát tolik – 48 bilionů za jedinou vteřinu!

Tento nárůst vyprodukovaných OH radikál má za následek o dost rychlejší funkčnost. Například verze Mark 3 neutralizuje roztoče čtyřikrát rychleji než předchozí varianta nanoe X – místo 24 hodin trvá pouhých šest hodin. Roztoči sami o sobě pro člověka závažné zdravotní riziko nepředstavují. Proteiny obsažené v trusu roztočů jsou však silnými alergeny a mohou u značné části populace vyvolat závažné alergické reakce.

„Zmiňované zrychlení účinnosti nanoe X na šest hodin se týká i roztočů Dermatophagoides pteronyssinus, kterým se česky říká prachovky prachové. A bohužel se v tuzemských domácnostech vyskytují velmi často,“ upřesňuje Vanduch1.
1Účinnost Panasonic nanoe X zde – https://www.panasonic.com/uk/nanoe/all/verification/evidence.html

Efektivní proudění vzduchu, špičkový design i tichý provoz

Pro maximální komfort uživatele je nejnovější Etherea vybavena lopatkami Aerowings. Ty koncentrují proudění vzduchu k ochlazení či ohřátí místnosti a pomáhají rovnoměrně distribuovat vzduch po celé domácnosti v co nejkratším čase.

Jednotky Etherea ZKE jsou navrženy tak, aby dokonale ladily do každého interiéru, a jsou k dispozici v grafitově šedém, stříbrném a bílém provedení.

Nejnovější model řady Etherea se také může pochlubit supertichým provozním hlukem pouhých 19 dB(A). To znamená, že při chlazení nebo vytápění nevygeneruje více „hluku“ než padající listí.

Intuitivní ovládání pomocí aplikace i hlasu

Jednotky jsou vybaveny vestavěným Wi-Fi a funkcemi pokročilého chytrého ovládání.

„Dokonce je klimatizace kompatibilní s předními hlasovými asistenty na trhu, takže ji můžete ovládat svým hlasem,“ prozrazuje Radek Vanduch.

Panasonic Etherea ZKE je rovněž možné ovládat pomocí aplikace Panasonic Comfort Cloud. Ta je navržena tak, aby díky ní mohl uživatel snadno spravovat všechny systémové funkce klimatizace prostřednictvím chytrého zařízení, jakým je například tablet nebo smartphone. Možnost dálkového ovládání a průběžný monitoring spotřeby poskytuje Etherea ZKE uživatelům příležitost optimalizovat provoz z pohledu nákladů.

Etherea ZKE je k dispozici v single a multi-split provedení ve výkonnostním rozmezí 2,05–7,10 kW a grafitově šedé jednotky mají novou kapacitu 4,2 kW. Více informací je k dispozici na webu www.aircon.panasonic.eu.


O skupině Panasonic
Historie Panasonic se začala psát v roce 1918 a dnes je tato značka světovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení pro široké spektrum aplikací v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, auto moto, průmyslu, komunikací a energetiky. Skupina Panasonic je od 1. dubna 2022 holdingem a pod Panasonic Holdings Corporation spadá celkem osm firem. Za rok končící 31. březnem 2022 vykázala tato skupina konsolidované čisté tržby ve výši 59,40 miliardy eur.
V České republice se vyrábějí tepelná čerpadla značky Panasonic a portfolio vyráběných produktů se navyšuje. Skupina Panasonic plánuje ve svém plzeňském závodě navyšovat kapacity a do března 2025 v ČR vyrábět až 500 000 tepelných čerpadel ročně.
Více informací o skupině Panasonic naleznete na webu https://holdings.panasonic/global/.
Firemní článek
Související produkty
Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla
detail
Nová řada fan-coil jednotek Panasonic
detail
PANASONIC - Úspora energie, komfort a zdravý vzduch
detail
PANASONIC – Nové provedení venkovních jednotek PACi
detail
PANASONIC představil chlazení postavené na CO2
detail