+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Modulární systém stropních sálavých panelů Zehnder ZFP pro vytápění a chlazení

19.04.2021 Firma: ZEHNDER Group Czech Republic s.r.o. Časopis: 1/2021

Zehnder, specialista na vnitřní klima, představuje novou generaci stropních sálavých panelů Zehnder ZFP. Jsou charakteristické svou modulární konstrukcí, která umožňuje vzájemně kombinovat širokou paletu jednotlivých prvků ke splnění požadavků všech zákazníků. Jejich modularita dovoluje vždy nalézt vhodné řešení pro každou halu. Veškeré prvky panelů Zehnder ZFP jsou plně galvanizované a tím optimálně chráněny proti korozi. Nové panely jsou navíc mimořádně lehké a nabízí vytříbený design. Prvotřídní rozvod tepla zase zajistí energeticky úsporný provoz. Stropní sálavé panely Zehnder jsou vhodné pro energeticky úsporné vytápění a chlazení a zaručují neustále příjemné vnitřní klima.

Image 1Obr. 1 • Modulární konstrukce nových stropních sálavých panelů Zehnder ZFP umožňuje vzájemnou kombinaci jednotlivých komponentů. Propůjčuje systému neporazitelnou flexibilitu a zajišťuje jeho vhodnost pro širokou oblast využití v různých halách a prodejních prostorech.

ZFP = Zehnder Flexibilní Panely pro stropní sálavé vytápění a chlazení

Se stropními sálavými panely Zehnder ZFP vytvořila společnost Zehnder nový systém pro vytápění a chlazení hal, který díky svému modulárnímu designu splňuje individuální požadavky zákazníků pro plánování projektů. Desetiletí zkušeností v oblasti vytápění a chlazení, stejně jako další vývoj prověřených vlastností, umožnily vytvoření této nové generace stropních sálavých panelů. Modulární design Zehnder ZFP nabízí snadnou vzájemnou kombinovatelnost jednotlivých prvků a tím neporazitelnou flexibilitu.

Image 2Obr. 2 • Všechny prvky nových stropních sálavých panelů Zehnder ZFP jsou kompletně galvanizovány a díky tomu mimořádně odolné proti korozi. Nízká hmotnost panelů nejen snižuje zatížení střechy, ale i usnadňuje jejich instalaci.

Stropní sálavé panely Zehnder ZFP jsou vhodné například pro sportovní, výrobní či logistické haly, prodejní a výstavní prostory nebo objekty v potravinářství s výškou 2–50 m.

Image 3Obr. 3 • Příklad modulárního systému panelů ve výrobní hale. Pro zvýšeni efektivity sálavého výkonu Zehnder ZFP lze po obou stranách panelu nainstalovat sálavou clonu, která zvyšuje podíl sálání až na 88 % a tím maximální úsporu energie

Image 4Obr. 4 • Příklad modulárního systému panelů ve sportovní hale. Klenutá pozinkovaná ochranná mříž zamezuje ztrátu míčů a omezení sportovního provozu. Perforované provedení panelů s akustickou izolací optimalizuje akustické vlastnosti v hale, snižuje dozvuky. Zvýšené neviditelné koncové kusy a krycí plechy spojů přispívají k jejich elegantnímu vzhledu. Na přání lze produkt dodat ve více než 700 barvách a harmonicky sladit s barvami sportovního klubu nebo s interiérem.

V rámci stavebnicového systému se základní moduly panelů spojují a doplňují dle konkrétních požadavků zákazníka. Lze volit jejich délku a šířku, typ izolace, způsob spojení koncových kusů, kryty spojů stejně jako vestavět zapuštěná LED svítidla od společnosti Zehnder nebo objednat výřezy pro splinklery, reproduktory a jiné prvky.

Přednosti stropních panelů Zehnder ZFP v kostce a možnosti aplikace na videu.

Malé zatížení střechy, nízké náklady na montáž, maximální odolnost proti korozi

Nízká hmotnost nových stropních sálavých panelů nejenom snižuje zatížení střechy, ale usnadňuje jejich instalaci. Díky vysoké stabilitě panelů je zapotřebí méně závěsných bodů a tím se výrazně zkracuje doba instalace. Všechny komponenty Zehnder ZFP jsou plně galvanizované a díky tomu mimořádně odolné proti korozi.

Kromě vytápění je možné i efektivní chlazení. Malý průměr trubek a speciální profilování plechu rovněž zvyšují výkon stropních panelů u nízkoteplotních systémů vytápěných tepelnými čerpadly a přispívají k jejich nízké hmotnosti. Každý projekt se vyrábí na přání zákazníka podle zakázky a dodává se na stavbu v takovém sledu, jak se budou instalovat.

Image 6

Hydraulické vyvážení stropních sálavých panelů

Pro hospodárný provoz každého topného systému je důležité správné rozložení průtoku topné vody. Všechny pásy stropních sálavých panelů by navíc měly být samostatně plnitelné, uzavíratelné a vypustitelné. V soustavě s totožnými stropními sálavými panely a tudíž stejnými objemovými průtoky je velmi dobrým řešením z hlediska hydrauliky vedení trubek podle Tichelmannova systému (na obr. 5).

Image 5Obr. 5 • V soustavě s totožnými stropními sálavými panely a tudíž stejnými objemovými průtoky je velmi dobrým řešením z hlediska hydrauliky vedení trubek podle Tichelmannova systému.

ZEHNDER – vše pro komfortní, zdravé a energeticky úsporné vnitřní klima • Designové radiátory • Komfortní větrání • Stropní systémy pro vytápění a chlazení

Zdroj: Zehnder Group


Neváhejte nám zaslat podklady, rádi Vám navrhneme optimální uspořádání panelů pro Vámi řešený objekt: M 733 73 70 70, jiri.stekr@zehndergroup.com

Více informací získáte i na webové stránce.

Firemní článek