+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

MEIBES – Chytré odloučení mikrobublin a nečistot

30.07.2018 Firma: Flamco CZ s.r.o.

Úspora energie určuje nové trendy topných systémů. Ty musí být natolik výkonné, aby se jejich spotřeba vešla do přísných energetických limitů. Ekologické projektování stojí za řadou produktů z našeho katalogu. Příkladem jsou i magnetické odlučovače nečistot a vzduchu od Flamco.

Hlavně šetřit energii

Splnit přísné podmínky energetických norem a zároveň také přání zákazníků. To je dilema, které společně s partnerskými skupinami řešíme stále častěji. Plánované snižování evropské spotřeby energie inspiruje vývojáře k inovativním řešením. Díky tomuto trendu dochází k dalším úsporám a vylepšení ve vytápěcích a chladicích soustavách. Mezi energeticky úsporné novinky patří i magnetické odlučovače nečistot a vzduchu od Flamco.

Malé nečistoty způsobují velké ztráty

Mikrobubliny a drobné nečistoty. Najdete je ve vytápěcích, chladicích a solárních systémech – zkrátka všude tam, kde je topným médiem voda. V té se totiž nachází rozpuštěné plyny v podobě vzduchu, dusíku a také různé mikročástečky. Všechno, co do systému nepatří, představuje kal, který snižuje jak účinnost přenosu tepla, tak životnost oběhových čerpadel. Odstranit usazeniny a zbavit se mikrobublin můžete s chytrým řešením Flamco. Magnetické odlučovače vám pomohou snížit spotřebu energie minimálně o 8 % s nejmenší tlakovou ztrátou na trhu!

Chytré řešení pomocí magnetů

Magnetické odlučovače nečistot a vzduchu mají oproti konkurenčním celou řadu výhod. Díky snížení rychlosti v komoře odlučovače a funkci dvojitého proudu jsou schopné poradit si s nečistotami již od 4 µm a to o 60 % efektivněji. Nezmagnetizované částice se shromažďují ve spodní odkalovací části. Zmagnetizované kovové částečky se zase přichytí k desce umístěné na vnitřní části odlučovače pomocí 4 neodymových magnetů ukrytých v logu na vnější části. Ty jsou tak silné, že by dokázaly udržet i 3kilogramový kus železa. Kromě pravidelné kontroly a čištění se nemusíte o nic starat. Před pravidelným čištěním stačí sejmout logo s magnety zatažením dolů a kovové částečky klesnou do odkalovací části odkud je snadno odstraníte. Navíc pořizovací cena téhle novinky je jen zlomkem ceny celého zdroje, které chrání před usazeninami.

Magnetické odlučovače nečistot a vzduchu nejen snižují spotřebu energie, ale také zajišťují delší životnost kotle, výměníku a čerpadla. Vyzkoušejte je už v nadcházející topné sezoně!

Firemní článek