+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Klimatizace Panasonic Etherea Graphite Grey nabízí skvělý výkon, tichý provoz i eleganci

Panasonic Heating & Cooling Solutions rozšiřuje řadu rezidenčních klimatizací Etherea o model s názvem Graphite Grey. Tato grafitově šedá klimatizace se nachází v nejvyšší energetické třídě A+++, nabízí velmi tichý provoz (hluk pouhých 19 dB) a navíc vestavěnou technologii nanoe™X. Ta pomocí nanočástic čistí vzduch v domácnosti od různých typů škodlivin včetně virů, pylů či plísní.

Nová nástěnná klimatizace Panasonic Etherea Graphite Grey na první pohled zaujme kompaktním designem a elegantním, grafitově šedým barevným odstínem. Tělo jednotky o šířce pouhých 870 mm umožňuje snadnou instalaci a údržbu i v méně prostorných interiérech.

Image 1

Vysoká účinnost a tichý výkon

Jednotka Panasonic Etherea Graphite Grey nepřináší pouze atraktivní vzhled, ale také se může pochlubit nejvyšší energetickou třídou A+++ v oblasti vytápění a chlazení. Rovněž je mimořádně tichá – hluk při provozu dosahuje pouhých 19 dB(A). Nová klimatizace Panasonic Etherea Graphite Grey je tedy stejně „hlučná“ jako padající listí nebo tikot náramkových hodinek. A navíc pro nižší dopad na životní prostředí používá invertorový kompresor Panasonic R32.

Jednotky řady Etherea nabízí výkon v rozmezí 2 kW – 3,5 kW a jejich instalace je možná ve split i multi split provedení. Split systémy tvoří jedna vnitřní a jedna venkovní jednotka, zatímco multi split systémy mají jednu venkovní a až pět vnitřních jednotek. Představují tedy řešení pro několik místností rodinného domu či bytu.

nanoe™X hlídá kvalitu vzduchu 24 / 7

Klimatizační jednotka Etherea také přichází s vestavěnou technologií nanoe™X pro zajištění čistšího vzduchu v domácnosti. Kvalitu vzduchu hlídá 24 hodin a 7 dní v týdnu. „Technologie nanoe X generuje hydroxylové radikály OH. Ty se přirozeně vyskytují v přírodě a dokážou zabránit množení virů, bakterií či plísní tím, že se váží na nežádoucí škodlivé částice obsažené ve vzduchu, které inhibují a rozkládají jejich buněčnou strukturu. Tyto volné radikály OH odeberou vodík z nežádoucí částice, následkem čehož se rozkládá buněčná struktura této částice a vzniká zcela neškodná molekula vody H2O obsažená ve vzdušné vlhkosti. Technologie nanoe X vygeneruje miliardy těchto radikálů za sekundu. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během dvou hodin odstraní z 90 %,“ prozrazuje Radek Vanduch, hlavní technik Panasonic Heating & Cooling Solutions.

Image 0

Ovládání pomocí aplikace, hlasu i ovladače

Jednotky Etherea jsou dodávány s vestavěnou Wi-Fi, která zpřístupňuje funkce pokročilého chytrého ovládání a hlasového asistenta. Jednotka se jednoduše spáruje s aplikací Panasonic Comfort Cloud, která je speciálně navržena pro snadnou správu všech systémových funkcí prostřednictvím chytrého zařízení. „Pomocí aplikace je možné nastavit teplotu v místnosti, zapnout či vypnout chlazení před příchodem domů, ale také sledovat aktuální spotřebu jednotky, s možností celoročního podrobného záznamu spotřeby energie. Zvoleným vhodným nastavením se tak majitel stává aktivním iniciátorem ještě efektivnějšího provozu celého systému, což má pozitivní vliv na životnost klimatizační jednotky,” říká Radek Vanduch a doplňuje: „Klimatizace jsou navíc kompatibilní s nejpopulárnějšími hlasovými asistenty na českém trhu, takže uživatelé nemusí k jejich ovládání doslova pohnout ani prstem.“

Zkrátka ale nepřijdou ani fanoušci tradičního ovládání. Klimatizace jsou dodávány se snadno použitelným a minimalisticky řešeným dálkovým ovladačem. Ten se vyznačuje ergonomickým designem a zkoseným zadním krytem pro co nejpohodlnější uchopení.

Pro další informace navštivte stránky www.aircon.panasonic.eu.


O Panasonic Group
Panasonic Group je světový lídr ve vývoji inovativních technologií a řešení pro segment spotřební elektroniky, ICT,bydlení, automobilového průmyslu nebo energetiky. Panasonic Group od 1. dubna 2022 funguje jako holding a pod názvem Panasonic Holdings Corporation zastřešuje celkem osm firem. Od svého založení v roce 1918 usiluje Panasonic o co nejvyšší kvalitu svých technologií, pomocí kterých se snaží zlepšovat život svých zákazníků i svět, který je obklopuje. Panasonic Group vykázala k 31. březnu 2022 konsolidovanou čistou roční tržbu v hodnotě přesahující 1,4 bilionu korun (56,4 miliardy EUR). Pro více informací navštivte www.panasonic.com/global.
Firemní článek
Související produkty
Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla
detail
Nová řada fan-coil jednotek Panasonic
detail
PANASONIC - Úspora energie, komfort a zdravý vzduch
detail
PANASONIC – Nové provedení venkovních jednotek PACi
detail
PANASONIC představil chlazení postavené na CO2
detail