+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Inovativní Pressgun Press Booster umožní lisovat i dosud nemožné

28.01.2019 Firma: VIEGA s.r.o.

Lisovací nástroje Viega Pressguns jsou již po mnoho let neodmyslitelnými pomocníky každého instalatéra. Díky ergonomickému tvaru se dají pohodlně obsluhovat jen jednou rukou a lisovací hlava otočná o 180° zase zaručí, že je možné se dostat i do těžko přístupných míst. Pro instalace silnostěnných ocelových trubek nyní Viega vyvinula speciální nástavec Press Booster, který dodává potřebnou sílu k zalisování i velkých dimenzí.

Image 1Obr. 1 • S nástrojem Viega Pressgun Press Booster lze pohodlně a rychle lisovat dimenze až do 4 palců.

Po nasazení nástavce Press Booster na některý z lisovacích nástrojů Viega Pressgun může instalatér zalisovat i dimenze silnostěnných ocelových trubek, u kterých dosud metodu lisování nebylo možné použít. Spoje lze lisovat pomocí tvarovek Megapress S XL v rozměrech 2½, 3 a 4 palce, vše se zárukou maximální bezpečnosti a těsnosti. Každá tvarovka Megapress S XL je totiž vybavena integrovaným bezpečnostním prvkem Viega SC-Contur. Ten zajistí, že omylem neslisované spoje jsou již při zátěžové zkoušce viditelně netěsné a díky tomu okamžitě rozpoznatelné.

Image 2Obr. 2 • Nástavec Press Booster je k dostání v sadě s lisovacím prstencem pro dimenzi 2½ palce, lisovací prstence pro dimenze 3 a 4 palce lze zakoupit v samostatné sadě.

Praktický pomocník Viega Pressgun Press Booster je vybaven popruhem pro snadné přenášení. Nástavec je kompatibilní s výjimkou nástroje Pressgun Picco se všemi lisovacími nástroji Viega od Typu 2 až po Pressgun 5. Ty jsou používány volitelně se síťovým adaptérem nebo s lithium-iontovým akumulátorem 18V/2,0 Ah (příp. 4,0 Ah) nejnovější generace, který zaručí optimální chování při takzvaném studeném startu a chrání přístroj před hlubokým vybitím. O dobrou viditelnost v místě lisování se postará integrované LED osvětlení.

Image 3Obr. 3 • Dodávaný popruh ulehčuje manipulaci během montáže a přenášení.

Jednoduchá a bezpečná obsluha lisovacích nástrojů spolu s jejich nízkou hmotností přináší oproti klasickému svařování až 60% úsporu času. V případě montáže rozměrů 2½, 3 až 4 palce s použitím nástavce Press Booster dosahuje tato úspora až 80 %.

Image 4Obr. 4 • Nástavec Press Booster k lisování silnostěnných ocelových trubek v dimenzích 2½ až 4 palce je kompatibilní se všemi lisovacími nástroji Viega Typ 2 a Pressgun, kromě Pressgun Picco.

Nástroj Pressgun Press Booster, stejně jako ostatní lisovací nářadí, si lze pro jednorázové instalace i zapůjčit, a to buď přímo na pobočce společnosti, nebo u obchodních partnerů. Společnost Viega tuto službu nabízí svým zákazníkům zcela bezplatně. Více informací najdete na webových stránkách viega.cz/naradi.

 

fotodokumentace: Viega
tisková informace


O firmě:

Společnost Viega s více než 4 000 zaměstnanci po celém světě patří v současnosti k předním výrobcům sanitární techniky. Na trvalém úspěchu firmy se pracuje v devíti světových lokalitách. Výroba je soustředěna do čtyř výrobních závodů v Německu. Speciální řešení pro severoamerický trh se vyrábí v závodě McPherson (Kansas/USA), podnik ve Wuxi (Čína) pak zajišťuje stěžejní produkci určenou pro asijský trh. Pro společnost Viega je nejdůležitější především výroba instalační techniky. Kromě potrubních systémů vyrábí také předstěnové a odvodňovací systémy. Sortiment zahrnuje více než 17 000 produktů s rozmanitými možnostmi využití, například v technickém vybavení budov, v infrastruktuře, v průmyslových zařízeních nebo při stavbě lodí. Společnost Viega byla založena roku 1899 v Attendornu v Německu a od 60. let se začala prosazovat na mezinárodním trhu. V současnosti se produkty Viega používají na celém světě. Zboží je na jednotlivých trzích distribuováno převážně prostřednictvím odborných velkoobchodů. 

Více informací na www.viega.cz, info@viega.cz, tel.: +420 595 054 933 

Firemní článek