+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

GasNet zabezpečil plynovody po ničivém tornádu

Včera se přes několik jihomoravských obcí přehnalo ničivé tornádo a oblast zasáhly silné bouřky a krupobití. Skupina GasNet, která v oblasti zajišťuje distribuci zemního plynu, vyslala okamžitě na místo svoje techniky, kterým se podařilo zajistit bezpečnost plynárenské infrastruktury. Preventivním odstavením dodávek plynu zajistili bezpečí zasahujících jednotek IZS a obyvatel v zasažených obcích.

Image 1

„Situaci máme v tuto chvíli pod kontrolou. Ještě v průběhu noci z 24. na 25. června jsme z preventivních důvodů zastavili dodávky do čtyř nejvíce postižených obcí Hrušky, Lužice, Mikulčice a Moravská Nová Ves,“ říká Petr Koutný, ředitel provozu a údržby sítí společnosti GasNet.

V důsledku tornáda a větrné bouře je v současné době bez dodávek zemního plynu zhruba 2500 odběratelů. „Nyní zjišťujeme celkový rozsah škod. Na harmonogramu obnovení dodávek intenzivně pracujeme. Na místě zasahují desítky našich techniků a specialistů, kteří aktivně spolupracují s místními krizovými štáby. Jasnou prioritou pro nás zůstává i nadále bezpečnost všech lidí v zasažené oblasti,“ doplňuje Josef Pomykal ze společnosti GasNet, který řídí zásah plynařů na místě.

Z tiskové zprávy