+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

FlexTherm Eco - Kompaktní tepelná baterie pro akumulaci tepelné energie k přípravě teplé vody

19.05.2023 Firma: Aalberts hfc CZ s.r.o. Časopis: 2/2023

Pokud si myslíte, že energii lze skladovat pouze v podobě té elektrické dokážeme vám, že to lze i jinak. V zásadě všechny domácnosti v Evropské unii musí do roku 2050 přestat používat zemní plyn. Společnost Flamco představuje jedinečné řešení, které jeden z těchto energetických přechodů umožňuje.

Image 1

Zařízení FlexTherm Eco přeměňuje elektřinu přímo na tepelnou energii a ukládá jí pro přípravu teplé vody. Jedná se tak o energeticky velmi účinný spotřebič (energetický štítek A+). Výrobek FlexTherm Eco pracuje na základě akumulace tepla v tzv. materiálu s látkovou přeměnou (PCM), který postupným uvolňováním tepla připravuje teplou vodu.

FlexTherm Eco obsahuje látku na bázi anorganické soli (CH3COONa), která zahřátím na teplotu nad 60 °C pomocí elektrické topné spirály napájené z elektrické sítě nebo nainstalovaných fotovoltaických panelů zkapalní. Jakmile nastane potřeba odběru teplé vody, látka se ochladí a začne opět krystalizovat. Uvolňující se tepelná energie pak předává teplo přes výměník, kterým protéká studená voda a ta se ohřeje na teplou vodu (50 °C). Průtočný způsob přípravy teplé vody také zamezuje riziku tvorby bakterií typu Legionella.

Image 0

Zařízení má velmi kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a absolutně tichý provoz, proto je vhodné pro každou domácnost. FlexTherm Eco zabírá pouze třetinu prostoru ve srovnání se zásobníkovým ohřívačem vody. Pro představu, největší zařízení FlexTherm Eco (E9) dokáže plně nahradit zásobník teplé vody o objemu 300 l. Instalace „tepelné baterie“ je velice snadná, postačí pouze přípojka studené vody a elektrická zásuvka 230 V. Napájení pak zajišťuje elektrická síť nebo instalované fotovoltaické panely, přičemž není vyžadována téměř žádná údržba. Uživatel může akumulovat teplo a opět jej následně odebírat, díky vysoce účinné akumulaci a zpětnému uvolňování tepla s minimálními tepelnými ztrátami 27 W·h–1, rychle a efektivně.FlexTherm Eco tak představuje ideální řešení pro uchování obnovitelné energie pro pozdější použití, zejména v případě, že mohou hrozit přebytky z výroby elektrické energie pomocí fotovoltaických panelů.

Image 2

Hlavní výhody zařízení FlexTherm Eco

  • Mimořádně kompaktní zařízení pro akumulaci tepelné energie.
  • Nízká hmotnost a kompaktní rozměry.
  • Hospodárný, efektivní a tichý provoz.
  • Dlouhodobá provozní životnost cca 15–20 let (10 let záruka).
  • Absolutně bezpečný provoz.

Více podrobností na:

Image 3

Firemní článek
Související produkty
Související časopisy