+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

ESYBOX LINE POSÍLENÍ TLAKU VODY, KDE JE POTŘEBA…

15.03.2022 Autor: David Kreuzer Firma: IVAR CS spol. s r.o.

Již od roku 2013 výrobce DAB PUMS vyvíjí nejmodernější technologie k posílení tlaku vody. První byla elektronická domácí vodárna ESYBOX a postupně vznikla ucelená řada ESYLINE. V současné době máme k dispozici technologie, které lze použít k posílení tlaku vodu nejen v domácnostech, ale i komerčních budovách, jako jsou bytové domy, hotely nebo nemocnice. Přednosti produktů řady ESYLINE jsou především kompaktní rozměry, a tím i snadná instalace. Vodou chlazený motor zaručuje tichý chod a frekvenční měnič reguluje otáčky motoru tak, aby bylo dosaženo konstantního tlaku nastaveného uživatelem. Výrazná je i úspora energie oproti tradičním systémům. Moderní technologie umožňuje uživateli vzdálenou kontrolu a nastavení všech produktů řady ESYLINE.

Základním produktem této řady je elektronická domácí vodárna ESYBOX MINI 3, která je ideálním řešením k posílení tlaku vody v domácnosti. Jedná se o revoluční systém, který zajišťuje instalační výhody, a díky malým rozměrům ho lze instalovat například i do skříňky pod dřez.

Image 0

Výkonnějším zástupcem je elektronická posilovací vodárna ESYBOX, která je díky svým hydraulickým parametrům použitelná pro větší objekty jako pensiony nebo restaurace. Elektronické domácí vodárny ESYBOX a ESYBOX MINI 3 nevyžadují žádné další komponenty, protože se skládají ze samonasávacího vícestupňového čerpadla a z elektroniky pro kontrolu a řízení tlaku a průtoku. Díky svým vlastnostem je to jediný systém svého druhu na trhu. Je výkonný, kompaktní, snadno se instaluje a stejně snadno se používá konečným uživatelem. Má integrovaný elektronický systém vybavený frekvenčním měničem. Díky této technologii využívá dle požadavku jen energii potřebnou na čerpání vody, čímž umožňuje značné ekonomické úspory. Každá část inovativní domácí vodárny ESYBOX MINI 3 a ESYBOX byla vyvinuta pro dosažení maximálního výkonu s minimálním úsilím. Konstrukce je koncipována tak, aby se systém snadno přizpůsobil každému typu instalace. Horizontální nebo vertikální připojení šetří místo při instalaci a je jednou z mnoha výhod tohoto zařízení. Podle volby instalace je pak možné vybrat vstupní a výstupní připojení, zbytek otvorů zůstane zaslepen. Vodárny ESYBOX MINI 3 a ESYBOX mají samonasávací schopnost, lze je tak kromě posílení tlaku vody použít jako standardní domácí vodárny a zdrojem vody může být například kopaná studna. Sání čerpadla je vybaveno zpětným ventilem, který lze dle potřeby jednoduše demontovat. Zařízení umožňuje snadný přístup k technickým částem čerpadla, jako je například vyrovnávací tlaková nádoba, navíc je zde umístěno potřebné nářadí pro případnou údržbu.

Image 1

Vodou chlazený motor a uzavření celého systému pomocí speciálního materiálu ABS umožňuje odhlučnění při standardním provozu na max. hodnotu 45 dB. Navíc jsou ESYBOX MINI 3 a ESYBOX vybaveny antivibračními podložkami, které jsou určeny pro svislou i vodorovnou montáž. Funkce a ekonomický provoz lze sledovat na LCD displeji s vysokým rozlišením. Uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje přístup ke všem informacím a hlavní nastavení lze přizpůsobit podle specifičnosti dané aplikace. ESYBOX MINI 3 a ESYBOX je také opatřen ochranným zařízením, které zabraňuje tvorbě ledu uvnitř zařízení. Ochrana se aktivuje v případě poklesu teploty na hodnotu blížící se bodu mrazu.

Pomocí držáku ESYWALL lze elektronickou vodárnu zavěsit na stěnu a uspořit tak více prostoru. Každý ESYBOX MINI 3 a ESYBOX je již z výroby připraven pro případné zavěšení.

Image 2
Image 3

ESYTWIN je připojovací sada určená pro připojení 2 zařízení ESYBOX. V podstatě tak vytvoříme posilovací stanici pro zásobování vodou větších objektů, jako jsou například restaurace, pensiony apod. Paralelním propojením 2 zařízení ESYBOX dosáhneme dvojnásobného průtokového množství. Pomocí funkce bezdrátové komunikace, kterou obsahuje každý ESYBOX lze snadno spárovat 2 jednotky pro společný provoz. Plastová nádrž ESYTANK o objemu cca 500 l je určená pro akumulaci vody. Je vybavená veškerým příslušenstvím pro provoz s vodárnou ESYBOX včetně připojovacího kitu.

Dalším členem do moderní rodiny je ESYBOX DIVER. Jedná se vlastně o ponornou alternativu, která disponuje veškerými možnostmi provozu jako zmíněná povrchová čerpadla ESYBOX MINI 3 a ESYBOX, má integrovaný frekvenční měnič zaručující konstantní výstupní tlak i při měnícím se odběru vody a dodává se včetně D.CONNECT BOX 2. Pomocí aplikace D.CONNECT, která je volně dostupná pro Apple Store a Google Play, je možné kontrolovat a řídit tlak systému, alarmy a další parametry čerpadel řady ESYLINE přímo z Vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Lze tak říct, že čerpadlo ESYBOX DIVER s D.CONNECT BOX 2 je první ponorné čerpadlo s displejem.

Image 4
Image 5

Ponorná automatická čerpadla ESYBOX DIVER jsou vhodná pro zásobování vody do objektů a slouží například k opětovnému využití dešťové vody pro závlahy. Tato čerpadla mají integrovanou řídicí jednotku, která při odběru vody čerpadlo automaticky spouští a při dokončení odběru vypíná, zároveň jej chrání proti chodu nasucho. Možné použití je při kompletním i částečném ponoření, případně jej lze s vhodným příslušenstvím použít jako povrchové čerpadlo. Tato čerpadla lze instalovat i v horizontální poloze.

K dispozici je provedení X pro všechny modely s bočním sáním, vhodné především pro instalace do nádrží s dešťovou vodou. Příslušenství kit X (sací souprava) zabraňuje nasátí nečistot ze dna nádrže. Díky výbornému vnitřnímu chlazení a pomocí příslušenství DOC68 lze toto čerpadlo použít jako povrchové, například vedle nádrže pod nátokem. Všechny modely mají odvzdušňovací ventil, který zajišťuje správný a bezproblémový provoz i při částečném ponoru

Image 6
Image 7

Jako příslušenství lze objednat ještě externí hladinový plovák pro komplexní ochranu čerpadla, který je k čerpadlu připojen pomocí technologie NFC. Technologie NFC (Near Field Communication) umožňuje připojení příslušenství bez potřeby fyzického zapojení dalších kabelů do vnitřní svorkovnice, což zajišťuje rychlost a spolehlivost instalace.

Komunikační technologie PLC (Power Line Communication) umožňuje čerpadlu vysílat údaje přes napájecí soustavu, jednotka D.CONNECT BOX2 není fyzicky propojena s čerpadlem, ale stačí ji dát do zásuvky jednoho elektrického okruhu.

Image 8

Nejnovějším zástupcem řady ESYLINE je integrovaný čerpací systém ESYBOX MAX pro posílení tlaku v komerčních budovách, je dostupný ve dvou výkonových řadách. Obsahuje modulární komponenty umožňující odlišná nastavení k uspokojení potřeb středních/velkých bytových domů a vysokých budov (i přes 14 podlaží). Každá jednotka obsahuje jednoduchou, dvojitou nebo trojitou připojovací základnu a čerpací jednotky, systém se čtyřmi čerpadly s přídavným kitem pro připojení dvou dvojitých základen. Modulární konstrukce umožňuje namontovat čerpací skupiny přímo v místě instalace (koncept O.S.A.). Tichý provoz a kompaktní rozměry umožňují instalaci do jakékoliv místnosti, i obývané. ESYBOX MAX se skládá z elektronického vertikálního čerpadla s displejem, snímači tlaku na sání a výtlaku. Dále ze zpětného ventilu a integrované expanzní nádoby. Motor s permanentním magnetem je chlazený vodou, opláštění motoru je z nerezové oceli.

Řízení proměnlivou frekvencí udržuje konstantní tlak při měnícím se počtu otáček motoru dle potřeby systému. Externí modul (esy I/O, dostupný jako příslušenství) umožňuje propojit ESYBOX MAX s dalšími prvky systému (BMS). Jsou integrovány ochrany – ochrana před chodem nasucho, amperometrickým a abnormálním napětím, přehřátím, zamrznutím, zablokováním a zacyklením.

Image 9

Nastavení a zobrazení provozních parametrů je možné na velkém displeji ESYBOX MAX, případně dálkově v aplikaci D.CONNECT a integrovaném Wi-Fi modulu s aktivní službou D.CONNECT (je vyžadováno internetové připojení). Z chytrého telefonu nebo tabletu je možné řídit a spravovat systémový tlak, alarmy a kontrolovat okamžitou a historickou spotřebu. Díky technologii DSync je uživatelské ovládání ESYBOXU MAX zjednodušeno. Pomocí chytrého telefonu nebo tabletu se instalatér propojí s čerpadlem, které automaticky rozpozná jazyk, čas a měrnou jednotku používanou v zemi instalace. V případě posilovací stanice, jakmile je dokončena instalace prvního čerpadla, ESYBOX MAX automaticky synchronizuje ostatní čerpadla. DSync vám také umožňuje propojit čerpadlo s vnějším světem přes Modbus protokol.

Elektronická posilovací stanice ESYBOX MAX je revoluční novinka, která má mnoho instalačních a provozních předností, také usnadňuje práci při servisní údržbě a nezabírá prostor při skladování ve velkoobchodech.

Image 10

Výhody:

  • všechny potřebné komponenty jsou integrovány
  • frekvenční měnič – konstantní tlak dle potřeby uživatele        
  • motor chlazený vodou, tichý provoz
  • přehledný displej s českými texty
  • možnost komunikace a nastavení přes wifi pomocí chytrého telefonu nebo tabletu
  • jednoduchá instalace a manipulace

Pro návrh posilovací stanice je výběr pouze ze dvou výkonových modelů, přesto však dosahujeme značných hydraulických parametrů, což ocení řada projektantů.

Koncový uživatel si dopřeje komfort konstantního tlaku a ušetří oproti tradičním systémům za energie.

Díky těmto vlastnostem jsou produkty řady ESYLINE nejrozvinutějšími systémy na světě v oblasti posílení tlaku a zásobování vodou pro domácí i komerční použití.

V případě Vašeho zájmu se obraťte na odborné prodejce, velkoobchody nebo na naši obchodně – technickou kancelář. 

Image 11

Za společnost IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, obchodně-technický manažer

Firemní článek