+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

eSchell: Nový systém inteligentního hospodaření s vodou pro optimalizovaný provoz budov

21.06.2017 Firma: SCHELL, cz

Německá společnost Schell, specialista na sanitární armatury veřejných a komerčních prostor, přichází s novým inovativním systémem hospodaření s vodou. Díky programovacímu a diagnostickému softwarovému systému eSchell lze snadno a efektivně řídit spotřebu vody a energie.

"Pro plánování a ekonomicky udržitelné hospodaření s vodou jsou obzvlášť důležité tyto tři faktory: zajištění stabilního hygienického zásobování pitnou vodou, centrální kontrola a údržba sanitární techniky a optimalizace spotřeby energie technického zařízení budov, " vysvětluje manažer společnosti Schell Dirk Lückemann. "S novým systémem eSchell je možné bezproblémové splnění všech těchto faktorů." Systému eSchell lze svěřit klíčovou roli ve správě hospodaření s vodou v budovách. Cílem je hygienický provoz rozvodů pitné vody i zvýšení efektivity v nakládání se spotřebou vody a energie v komerčních a veřejných budovách. eSchell je postaven na programovacím a diagnostickém softwaru s ethernetovým a WLAN rozhraním, který lze ovládat přes běžný internetový prohlížeč. Je individuálně programovatelný a
v síti umožňuje provoz až 64 jednotek - umyvadel, sprchových koutů, WC nebo pisoárů.

Provozní a manipulační zajištění systému je sestaveno strukturovaně a velmi snadno se používá. Řídí, sleduje a dokumentuje důležité hygienické funkce jako je termická desinfekce a pravidelný proplach armatur. Závady jsou detekovány a oznámeny okamžitě. Server je propojen prostřednictvím svého ethernetového rozhraní se sítí v objektu.

Všechny senzorové a dotykové armatury určené pro eSchell (v současné době všechny nejpoužívanější série armatur Schell) mají integrovaný elektronický eSchell modul, který přijímá řídící příkazy a zasílá data. Pomocí softwaru na bázi prohlížeče jsou specifické parametry a údaje (jako například doba a množství průtoku vody) přenášeny prostřednictvím koncových PC nebo mobilních zařízení do jednotlivých armatur. Zapojení i ovládání termické desinfekce a pravidelného proplachu armatur je jednoduché. Vizuální podporu nabízí přehledný grafický plán zapojení armatur v objektu. Termická dezinfekce je řízena centrálně a uskutečňována přes server, ve větších objektech jí lze naprogramovat po jednotlivých sekcích. eSchell vydá signál k ohřevu vody a správce může nastavit potřebné sekvence desinfekčního proplachu jednotlivých armatur.

Image 0

Použití eSchell je bezpečné, intuitivní a jednoduché, protože celý systém je postavený pouze na několika komponentech. Základní nastavení jsou předávána příslušnému správci budovy nebo objektu. Prostřednictvím grafického znázornění, vyhodnocování a zaznamenávání všech informací obdrží uživatel přehledné informace důležité pro optimální hospodaření s vodou a energií v celém objektu. Případná údržba tak může být provedena rychle a cíleně.


Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech.
KONTAKT: Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR, Palliardiho 13, Znojmo 669 02, tel.: +420 602 754 712, e-mail: ales.rezac@schell.eu , www.schell.eu

Firemní článek