+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Bezplatné energetické poradenství a přednášky pro veřejnost na stavebním veletrhu FOR ARCH – zodpovíme Vaše dotazy ZDARMA na stánku APOKS v hale 5, stánek 5D03

08.09.2022

Dovolujeme si Vás pozvat na veřejné přednášky a do stánku Komínové asociace - APOKS na 33. Mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2022, který se koná v pražských Letňanech od úterý 20.9. do soboty 24.9.2022.

Image 0

V rámci veletrhu FOR ARCH je pro návštěvníky připraveno poradenské centrum APOKS, kde budou kvalifikovaní energetičtí poradci vybraní Ministerstvem průmyslu a obchodu bezplatně odpovídat na veškeré vaše dotazy z oboru vytápění, komínů a energetiky obecně. Dále jsou připravena 3 samostatná témata, kterým je vždy věnován jeden konkrétní den, v rámci kterého bude připravena i odborná přednáška pro širokou veřejnost:

 • středa 21. 9. 2022, 11.00 až 12.00 – Vstupní hala II, Konferenční centrum, sál 2
  téma dne: REALIZACE VÝMĚNY PLYNOVÝCH SPOTŘEBIČŮ V BYTOVÝCH DOMECH
  Jak může postupovat majitel nebo majitelé bytového domu v situaci, kdy řeší výměny plynových spotřebičů ve svých objektech. Pro návštěvníky je připravena odborná přednáška na toto téma. V případě zájmu máme při bezplatných konzultacích na našem stánku (hala 5, stánek 5D03) k dispozici metodickou příručku – Realizace společných komínů při výměně plynových spotřebičů v bytových domech ZDARMA. Tato publikace je rozdělena do celkem šestnácti kapitol v sedmi částech a provádí vlastníka domu, SVJ nebo družstvo postupně procesem realizace výměny spotřebičů napojených do společného komínu. Primárním cílem je přitom podat problematiku tak, aby vlastník nemovitosti byl schopen provádět klíčová rozhodnutí bez nutnosti placených konzultací. Snahou autorů je především povzbudit a motivovat čtenáře k včasnému řešení dané problematiky a současně naznačení cesty, jak předejít případným problémům. Vice o metodické příručce zde: https://www.apoks.cz/metodika_spol_kominy/
 • čtvrtek 22. 9. 2022, 11.30 až 12.30 – Vstupní hala II, Konferenční centrum, sál 2
  téma dne: VYTÁPĚNÍ ZEMNÍM PLYNEM, ČI JEHO ZÁMĚNA ZA ALTERNATIVNÍ PLYNNÁ PALIVA
  Udržitelnost a soběstačnost spalovacích zdrojů ve vytápění. Jaké jsou možnosti alternativ při vytápění plynem? Lze využít pro vytápění domácností například vodík? Právě na tyto a další otázky Vám odpovíme v rámci tohoto dne.

  V roce 2021 byla z iniciativy neziskové organizace APOKS založena neformální platforma HYDROGEN Group, která si dala za cíl vytvářet know-how v oblasti využití vodíku nebo obecně paliv s příměsí vodíku. Vodík se jeví jako vhodný doplněk současné energetiky a to hlavně jako stabilizační prvek, který dovoluje smysluplně hospodařit s přebytky energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. Evropa a i Česká republika počítají s míšením vodíku se zemním plynem a jejich následnému využití v domácnostech (vytápění, vaření). Již v roce 2025 by našimi plynovody měl vodík proudit. Jsme na to připraveni?

  Zároveň proběhne od 14.00 do 16.00 – Kulatý stůl odborníků – Vodík – FOR ARCH 2022 – odborná diskuze na téma VYUŽITÍ VODÍKU PRO VYTÁPĚNÍ DOMÁCNOSTÍ

 • pátek 23.9. 2022, 11.00 až 12.00 – Vstupní hala II, Konferenční centrum, sál 2
  téma dne: SNIŽOVÁNÍ EMISÍ PŘI SPALOVÁNÍ PEVNÝCH A PLYNNÝCH PALIV
  Možnosti snižování emisí při vytápění pevnými a plynnými palivy. Jak správně topit? Jaké palivo používat? Jak navrhnout a optimalizovat spalinovou cestu? Právě na tyto a další otázky Vám odpovíme v rámci této přednášky.

  Spalování dřeva přispívá k nárůstu poletavého prachu (pevných částic) v ovzduší. Přestože v celkové bilanci není spalování pevných paliv hlavním jevem při kterém jemné prachové částice vznikají, přispívá spalování dřeva ke znečišťování ovzduší. Zejména v oblastech s velkým množstvím obyvatel, kde provozovatelé spalovacích zařízení nevhodně a neoptimálně provozují své kotle, krby či krbová kamna, dochází ke značnému uvolňování pevných částic PM10 do ovzduší a to především v chladném období. Řešením je optimalizace vytápěcí soustavy, společně se spalinovou cestou (spotřebič, komín, přívod vzduchu), správný provoz spalinové cesty, či využití odlučovačů pevných částic.

Volné vstupenky na FOR ARCH 2022 k dispozici zde: VOLNÁ VSTUPENKA FOR ARCH 22

Najdete nás zde v HALE 5, stánek 5D03, těšíme se Vás