+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

BENEKOV řada K – nejúspornější kotle na pelety v ČR

30.11.2017 Firma: BENEKOVterm s. r. o. Časopis: 7/2017

Od září 2017 přišel BENEKOV na trh s novou modelovou řadou kotlů označenou K.

Tři nové modely o výkonech 15, 20 a 25 kW nabízí nejúspornější systém vytápění rodinných domů dřevními peletami v podmínkách ČR. S novou řadou zákazník ušetří čtyři hlavní nákladové položky:

Vstupní investice je díky robotickému svařování a ­velkosériové výrobě na výrazně nižší úrovni než jiné kotle s obdobnými technickými parametry. Navíc díky probíhajícím kotlíkovým dotacím lze nyní 80 % nákladů na kotel pokrýt ze státní podpory.

Minimální investice do armatur a instalace je dosažena mimo jiné díky tomu, že řídicí jednotka obsahuje v základní výbavě velkou škálu funkcí (umí například ovládat i externí dopravník paliva). Předepsané armatury pro instalaci jsou uvedeny v Technických podkladech k instalacím kotlů firmy BENEKOV. Vhodné schéma zapojení pro řadu K je číslo  6.

Minimalizace času na obsluhu je dosaženo tím, že pro spalování biomasy je využíván rotační hořák, který se v průběhu provozu sám mechanicky čistí. Pravidelnou údržbu hořáku tak lze provádět jednou ročně po ukončení topné sezony. Čištění kotlového tělesa lze provádět jednou za 5 až 7 týdnů podle objemu spáleného paliva.

Image 1

Kotle řady K, jako jedny z mála ve svém segmentu, umožňují spalovat i pelety s kůrou a jiné formy peletizované biomasy. To je velký rozdíl proti běžné prodávaným kotlům na pelety v ČR, které lze používat pouze s nejkvalitnějšími (a zároveň nejdražšími) peletami A+. Například u modelu K14 s běžnou roční spotřebou okolo 4 tun pelet tak lze, proti běžným kotlům na trhu, dosáhnout roční úspory na palivu 4 a více tisíc Kč.

Ke kotlům lze na přání zakoupit modul pro ovládání přes internet. Ten umožňuje na dálku upravit parametry na kotli a zároveň umí sledovat vybrané nastavené hodnoty v průběhu času.

Nejvíce žádaný model z celé řady, K14, je ideální pro pro vytápění menších rodinných domů se zateplením, o výměře do 200 m2 s tepelnými ztrátami mezi 10 až 14 kW.

Image 2

Minimální půdorysné rozměry a flexibilní napojení zásobníku paliva umožňují použití i v kotelnách s nedostatkem prostoru.

Firemní článek
Související produkty
Související časopisy