Vyhledávání
Menu

Heating Cup 2017

26.10.2017 Autor: Alena Malátová Časopis: 6/2017

V polovině měsíce června se v areá­lu Mnich u Nové Bystřice konal již tradiční ročník golfového turnaje Heating Cup. Počasí hře opět přálo, a tak se nejen za účelem sportovního zápolení na greenu sešli obchodní partneři a přátelé pořadatelských společností, kterými letos byli KP MARK, Alfa Laval, WILO, ESL a další.

Image 0

Pro registrované hráče se uskutečnil klasický turnaj, ale zkrátka nepřišli ani začátečníci a účastníci golfem zatím nedotčení. Pro ně byla připravena akademie, kde se každému zájemci individuálně věnoval školený trenér a svého svěřence seznámil se základními principy správného držení těla, technikou samotného odpalu a v rámci teorie také s pravidly a golfovou terminologií.

Image 1

Po skončení turnaje, který byl rozdělen do tří hlavních kategorií dle handicapu hráčů, se všichni zúčastnění přesunuli do klubovny resortu MONACHUS, kde se podávalo bohaté občerstvení. Sportovci, kteří si do závěru pošetřili síly, měli možnost vyplnit čas před vyhlášením oficiálních výsledků poslední doplňkovou puttovací soutěží. Jamce se zde nejvíce přiblížila paní Renata Váchová a za svůj výkon si odvezla krásnou cenu pro pohodové letní večery – mobilní chladicí a výčepní zařízení věnované společností SINOP.

Image 2

A jak tedy letošní Heating Cup dopadl? Vítězem kategorie HCP 0–18 se stal pan Jiří Dvořák. V kategorii HCP 18,1–27 obsadila první místo paní Tanja Vainio a ve skupině s HCP 27,1–54 si první místo odnesl pan Václav Kořenský.

Absolutním vítězem byla po součtu stableford netto a brutto vyhlášena generální ředitelka ABB - Tanja Vainio, která se tak stala první dr­žitelkou Zeleného saka v historii turnaje.

Image 3

Pozadu ovšem nezůstali ani čerství absolventi Heating Cup akademie – ti se mezi sebou utkali při hře na 9 jamek, zde vybojoval první místo pan Jan Ripel.

Image 4

Mimo hlavní turnaj se odpalovalo také ve vedlejších soutěžích.

Zdaleka nejen ve hře Nearest to pin (jamka č. 8) dominoval sám pořadatel této soutěže, pan Karel Kout ze společnosti KP MARK. Na výslovné přání hostů si vítězný skleněný pohár nakonec ponechal, u dalších kategorií již pak své umístění skromně postoupil dál ve prospěch hry.

Image 5

Disciplínu Longest drive v kategorii muži ovládl pan Viktor Legát (jamka č. 4), v ženském ekvivalentu soutěže pak opět dominovala paní Tanja Vainio (jamka č. 17). Hru Nearest to pin za muže vyhrál pan Jiří Zuna (jamka č. 16), něžné pohlaví pak nejlépe reprezentovala paní Irena Maňáková (jamka č. 10).