+
Přidat firmu
Vyhledávání
Menu

Viessmann ViCare: v přímém kontaktu s Vaší otopnou soustavou

12.01.2018 Autor: Alena Malátová Firma: VIESSMANN, spol. s r.o. Časopis: 8/2017

Společnost Viessmann Group je jedním z předních mezinárodních výrobců topných, průmyslových a chladicích systémů. Rodinný podnik, založený roku 1917, zaměstnává 12 000 zaměstnanců, celkový obrat činí 2,25 miliard €. 54 % obratu připadá na export. Jako rodinný podnik klade Viessmann zvláštní důraz na zodpovědné jednání založené na trvalém odkazu, trvalá udržitelnost je zakotvena již ve firemních zásadách.

Společnost Viessmann navrhla aplikaci ViCare tak, aby jejím prostřednictvím bylo možné pohodlně ovládat a kontrolovat vytápění chytrým telefonem bez ohledu na to, kde se právě nacházíte.

Image 0

Automatická úspora energie

Aplikace ViCare je navržena k regulování otopných okruhů. Díky ViCare máte pod kontrolou nejen svoji otopnou soustavu, ale také spotřebu energie. Přejetím po displeji je možné zvolit požadovanou teplotu v místnosti a dotykem přepínat například mezi normálním a party provozem („velmi dlouho teplo“). Při odchodu z domu („na cesty“) stačí rovněž jediný příkaz a otopné zařízení najede na nižší teplotu. Pokud si chce uživatel naprogramovat různé spínací časy pro jednotlivé dny, určitě ocení funkci inteligentního asistenta. Zvláštní ikona na spouštěcí obrazovce navíc zobrazuje několik tipů pro úsporu energie.

ViCare zajistí dokonalý přehled

Prostřednictvím aplikace ViCare se můžete kdykoliv přesvědčit, zda je Vaše otopná soustava v pořádku. Informace je přitom stejně jednoznačná jako světla semaforu. Zelená značí bezproblémový chod, žlutá barva upozorňuje na požadovanou údržbu a s červenou barvou je již nutno kontaktovat odborného servisního partnera. Aktuálně je v přípravě aplikace Vitoguide, přes kterou se bude mít uživatel možnost propojit ke zvolené servisní firmě přímo se svou otopnou soustavou. Tato firma tak může na případné poruchy reagovat okamžitě, s předstihem se na ně připravit – podle závažnosti případně provést opravu „na dálku“ a eliminovat tak zbytečné výjezdy svých pracovníků.

Odborného partnera ve Vaší blízkosti naleznete na http://www.viessmann.cz/partner

ViCare reguluje i stávající otopná zařízení Viessmann

Aplikaci ViCare lze jednoduše instalovat také u většiny stávajících otopných soustav. V současné době je tedy možné ovládat olejové nebo plynové kotle vyrobené od roku 2004 a tepelná čerpadla vyrobená od roku 2010, jejichž součástí je regulace Vitotronic. Ve stádiu vývoje jsou pak podpůrné služby pro další tepelná čerpadla Viessmann, hybridní zařízení a kotle na tuhá paliva.

Image 1

Profitujte z těchto výhod:

  • Přehled o stavu zařízení v reálném čase.
  • Jednoduchá zcela intuitivní obsluha vytápění v českém jazyce.
  • Nastavení ideální teploty jediným kliknutím.
  • Inteligentní asistent nákladů na vytápění.
  • Bezplatně dostupné pro systémy iOS a Android.

Předpoklady:

  • Internetové připojení s datovým tarifem
  • Chytrý telefon s Apple iOS (verze 8.0 a výše) nebo Android (verze 4.4 a výše)
  • Internetové rozhraní Vitoconnect 100, typ OPTO 1
  • Viessmann olejový/plynový kotel (rok výroby 2004+), tepelné čerpadlo (rok výroby 2010+)
Firemní článek